مدیر روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری گفت: قریب به یک درصد از محصولات کشاورزی کشور ارگانیک هستند، البته ایران از ظرفیت بسیار بالایی در تولید، توزیع و عرضه این نوع محصولات برخوردار است.

به گزارش پایان نیوز، محمد مهدیار مسیحا مدیرکل روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری اظهار داشت: محصولات ارگانیک فقط در غرف مشخص شده میادین میوه و تره‌بار شهرداری یعنی میدان لواسانی، جلال آل احمد، صادقیه، سهروردی، هروی، آزادگان و سردار جنگل عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: قیمت اجاره غرفه های عرضه محصولات ارگانیک توسط تولیدکنندگان ۳۰ درصد پایین تر از قیمت کارشناسی مصوب است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با بیان اینکه محصولات عرضه شده در سایر غرف میادین میوه و تره‌بار شهرداری ارگانیک نیستند، افزود: این محصولات طبیعی بوده و مورد تأیید بهداشت و استاندارد است.

مسیحا با اشاره به اینکه محصولاتی که ارگانیک نیستند، محصولات بدی نیستند گفت: قریب به یک درصد از محصولات کشاورزی کشور ارگانیک هستند، البته ایران از ظرفیت بسیار بالایی در تولید، توزیع و عرضه این نوع محصولات برخوردار است.

وی بیان داشت: سازمان مدیریت میادین شهرداری در اشاعه فرهنگ استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک و اولین نهاد دولتی محسوب می‌شود.

وی در پایان گفت: در سال ۸۸ اولین نمایشگاه تولید و عرضه محصولات ارگانیک در سازمان میادین برگزار شد و دی ماه امسال نیز نهمین دوره از این نمایشگاه به شکل بین‌المللی و با حضور شرکت‌های تولید کننده داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /