طرز طلب گفت: پیمانکارانی که پروژه‌های عمرانی برای دولت اجرا کردند می‌توانند، در برابر مطالبات خود، نفت خام دریافت کنند.

به گزارش پایان تیتر، محسن طرز طلب مدیر عامل شرکت برق حرارتی، اظهار کرد: ساز و کار پرداخت مطالبات پیمانکاران پروژه‌های عمرانی صنعت برق با نفت در حال تدوین است.

وی با اشاره به اینکه ساز و کار پرداخت مطالبات پیمانکاران برق با نفت در قانون بودجه پیش بینی شده است، افزود: از این رو پیمانکارانی که پروژه‌های عمرانی برای دولت اجرا کردند می‌توانند، در برابر مطالبات خود تا پایان سال ۹۷، نفت خام دریافت کنند.

پایان تیتر: محسن طرز طلب

طرز طلب ادامه داد: با توجه به ساز و کار‌های تعریف شده، هر یک از پیمانکارانی که تمایل به دریافت نفت خام دربرابر طلب خود داشته باشند، می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند تا بررسی‌های لازم درباره این موضوع انجام شود.

مدیر عامل شرکت برق حرارتی با بیان اینکه حدود یک میلیارد یورو مطالبات پیمانکاران مجموعه برق حرارتی قرار است در برابر نفت تهاتر شود، گفت: پیمانکارانی که  از حیث فروش برق به وزارت نیرو مطالباتی دارند، شامل تهاتر مطالبات خود دربرابر نفت خام نیستند.

طرز طلب با بیان اینکه در تبصره یک (ی) پیش بینی شده تا سقف  ۴۰ هزار میلیارد تومان از این محل تسویه و در اختیار پیمانکاران قرار گیرد، اظهار کرد: بنابراین  پیمانکارانی که طرح های تملک دارایی سرمایه را انجام می دهند، می توانند در قبال مطالبات خود تا پایان سال گذشته نفت خام دریافت کنند.

وی درباره پرداخت مطالبات پیمانکاران در ارتباط با فروش برق به وزارت نیرو گفت: در تبصره ۵ از ظرفیت‌های دیگر قانون برای پرداخت مطالبات پیمانکاران مربوط به فروش برق به وزارت نیرو در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه پیمانکاران بزرگ برق موافق تسویه مطالبات خود در برابر نفت خام هستند، تصریح کرد: تدوین آئین‌نامه تهاتر نفت برای تسویه مطالبات پیمان‌کاران آغاز شده است.

انتهای پیام/