رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: شهر تهران یک شهر بحرانی است که در مواقع بحران دچار مشکلات فراوانی خواهد شد.

به گزارش  پایان نیوز، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در مراسم رونمایی و بهره برداری از دستاوردهای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران که امروز(شنبه) برگزار شد، با بیان اینکه تهران یک شهر بحرانی است، اظهار داشت: کشور ایران جزء ۱۰ کشور حادثه خیز دنیا است.

وی افزود: سیل، زلزله، رانش زمین، آتش سوزی و بلایایی نظیر آن هم جزء بحران‌های طبیعی‌اند، اما در برخی موارد عوامل انسانی در این بحران‌ها دخیل هستند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه سیل بحرانی است که در برخی از عملیات‌ها انسان‌ها وضعیت آن را تشدید و یا از تلفات و خسارات آن می‌کاهند، گفت: شهر تهران باید با برنامه ریزی رشد کند، چرا که در طی سال‌های گذشته اطراف شهر تهران روستاها رشد کردند به گونه‌ای که در مواقع بحرانی شرایط برای امدادرسانی بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

چمران تاکید کرد: اگر در شرایط تهران زلزله‌ای بالای ۶ ریشتر رخ دهد حتی خیابان‌ها هم باقی نمی‌ماند و  سیستم ترافیک در این موارد بسیار پیچیده می‌شود.

وی  با بیان اینکه نباید خیال آسوده داشته باشیم که حادثه در شهر تهران رخ نمی‌دهد، افزود: باید با برنامه ریزی دقیق در راستای افزایش ایمنی تلاش کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در مواقع بحران عده‌ای جمع می‌شوند تا پرداخت خسارت‌ها را برآورد کنند، تاکید کرد: بدون تردید باید در راستای پیشگیری از بحران برآوردهایی انجام دهیم، چرا که این موضوع حائز اهمیت است.

چمران با بیان اینکه امروزه سازمان مدیریت بحران در سطح محلات راه اندازی شده است، گفت: بدون تردید هر محله شهر تهران خود کشور، شهر و استان هستند، به این منظور که هم اکنون منطقه ۴ با بیش از ۸۰۰ هزار نفر جمعیت به اندازه ۲ استان کشور است.

وی یادآور شد: نگاه مدیریتی باید تقویت شود و همچنین در شهرهای دیگر کشور باید کارآمدی در مواقع بحران افزایش یابد.

انتهای پیام/