نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهر تهران سالانه ۳۳ سانتی متر نشست می‌کند، به همین دلیل ۶۰ تا ۷۰ درصد اتفاقات رخ داده در شهر تهران به دلیل موضوعات جغرافیایی است.

به گزارش پایان نیوز ، محمد مهدی تندگویان نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، با اشاره به فرونشست زمین در شهر تهران اظهار داشت: با توجه به گزارش‌های به دست آمده از سازمان زمین شناسی، فرونشست‌های شهر تهران طبیعی است.
وی با بیان اینکه شهر تهران سالانه ۳۳ سانتی‌متر نشست می‌کند، افزود: ۶۰ تا ۷۰ درصد اتفاقات رخ داده در شهر تهران به دلیل موضوعات جغرافیایی است.
نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه باید در ساخت و ساز و پروژه‌های شهری استانداردها را رعایت کنیم، گفت: سرعت ساخت و ساز در زیرساخت‌ها و توسعه حمل و نقل مخصوصا مترو نباید قربانی استانداردها شود.
وی با اشاره به اینکه در شهر تهران نشست طبیعی زمین را شاهد هستیم، افزود: شبکه زیرساخت آب و قنات‌ها را از دست داده‌ایم و با توجه به حجم گسترده آسفالت نیز آب باران جذب نمی‌شود، به همین دلیل اگر قصد اجرای پروژه جدیدی را در شهر داریم، باید با توجه به تمام ضرایب و استانداردها باشد.
نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به شبکه فاضلاب و از دست دادن جذب آب فاضلاب حتما در آینده نیز شاهد نشست زمین خواهیم‌ بود.
انتهای پیام/