مشاور عالی سازمان سنجش گفت: توزیع کارت شرکت در آزمون سراسری ۹۷ از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش پایان تیتر، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ؛ اظهار کرد: کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۷ از امروز یکشنبه سوم تیر تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ششم همین ماه بر روی  سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

وی ادامه داد: کنکور سراسری سال ۹۷ تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پردیس خودگران، دانشگاه‌های فرهنگیان و موسسات غیردولتی، ‌دانشگاه پیام نور، دوره‌های روزانه و شبانه و کد رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای ۷ و ۸ تیرماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

صدور بیش از یک میلیون کارت شرکت برای داوطلبان کنکور ۹۷

وی ادامه داد: در کنکور سراسری امسال یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۸۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ۱۴۴ هزار و ۴۳۷ نفر در گروه علوم ریاضی، ۳۴۲ هزار و ۲۲۸ نفر در گروه علوم تجربی، تعداد ۲۰۴ هزار و ۹۳۶ نفر در گروه علوم انسانی، ۱۲ هزار و ۲۴۹ نفر در گروه هنر و ۷ هزار و ۵۳۴ نفر در گروه زبان‌های خارجی ثبت‌نام کرده‌اند.

توکلی عنوان کرد: با توجه به اینکه داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی می‌توانند در گروه‌های زبان‌های خارجه و هنر شرکت کنند، برای یک میلیون و ۲۱۵ هزار و ۹۴۷ نفر داوطلب، کارت ورود به جلسه کنکور صادر شده است.

شاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: در کنکور سراسری امسال یک میلیون و ۱۱ هزار و ۳۸۴ نفر ثبت نام کرده اند و با توجه به شناور بودن رشته‌های زبان و هنر برای یک میلیون و ۲۱۵ هزار و ۹۴۷ داوطلب کارت ورود به جلسه صادر شده است.

انتهای پیام/