رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، توسعه گمرک جایگاه ویژه‌ای در برنامه ششم دارد، گفت: امیدوارم تا یک سال آینده تبادلات اطلاعاتی گمرک ایران با سایر کشورهای عضو اکو در جهت تبادل کامل اطلاعات گمرکی و افزایش سرعت عمل و ارتقاء شفافیت عملیاتی شود.

به گزارش پایان نیوز ، محمدرضا پورابراهیمی در همایش روسای کل گمرکات کشورهای عضو اکو که امروز (چهارشنبه) در هتل اسپیناس تهران آغاز شد، گفت: در حال حاضر برنامه ششم توسعه که لایحه آن‌ چند ماه قبل به مجلس تقدیم شده در مجلس در حال تدوین است که از سال آینده اجرا خواهد شد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، افزود: در این برنامه توسعه گمرک جایگاه ویژه‌ای دارد وبرنامه ما این است که در این برنامه با ارتقاء امور گمرکی با کشورهای عضو اکو، روابط موثرتری برقرار کنیم.

پورابراهیمی ادامه داد: امیدواری ما این است که اجلاسی که برای همکاری گمرکات کشورهای عضو اکو و انجام کارهای تخصصی برگزار می‌شود بتواند اطلاعات و خبرهای خوبی را در آینده ارائه کند.

 تبادلات گمرکی در راستای فعالیت های اقتصادی  باید عملیاتی شود

وی یادآور شد: با توجه به این که ایران مدتی است در زمینه گمرک از فناوری‌های پیشرفته‌ای استفاده می‌کند انتظار ما از روسای گمرک عضو اکو این است که همکاری های لازم را با کشور ما در جهت بهبود روابط گمرکی داشته باشند.

پورابراهیمی افزود: امروز علاقه‌مندیم در راستای توسعه فعالیت‌های اقتصادی بتوانیم موضوع اجرایی شدن تبادلات گمرکی را عملیاتی کنیم و مسعود کرباسیان به عنوان رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امیدواریم به این ترتیب تا یک سال آینده تبادلات اطلاعاتی گمرک ایران با سایر کشورهای عضو اکو در جهت تبادل کامل اطلاعات گمرکی و افزایش سرعت عمل و ارتقاء شفافیت و جلوگیری از قاچاق کالا و مواد مخدر و ارزش گذاری سریع کالاها و عدم بازرسی‌های مکرر عملیاتی شود و خبرهای خوبی از همکاری گمرک‌های کشورهای عضو اکو داشته باشیم./

پایان پیام