کمالوندی با بیان اینکه ما طبق برجام، یکسری مشخصات سانتریفیوژها و روتورها را باید اعلام می کردیم که این کار از سوی ما انجام شده گفت: یک یا دو عضو اتحادیه اروپا ممکن است نظراتی داشته باشند که این نظرات، نظر قطعی اتحادیه محسوب نمی شود.

به گزارش پایان نیوز؛ بهروز کمالوندی پیرامون خبر آسوشیتدپرس مبنی بر درخواست اتحادیه اروپا از ایران برای ارائه جزئیات تولید یکی از قطعات دستگاه‌های سانتریفیوژ با بیان اینکه ما طبق برجام، یکسری مشخصات سانتریفیوژها و روتورها را باید اعلام می کردیم که این کار از سوی ما انجام شده گفت: یک یا دو عضو اتحادیه اروپا ممکن است نظراتی داشته باشند که این نظرات، نظر قطعی اتحادیه محسوب نمی شود.

وی افزود: آنچه که ما باید در اختیار آنها قرار می دادیم، تعداد، موجودی و یکسری از مشخصات روتورها بود که این مشخصات در روز توافق معین گردیده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه گزارش آمانو در بند ۱۷ دقیقا مشخص کرد که ایران اطلاعات لازم را در اختیار آژانس قرار داده گفت: ما از همان روز اول توافق کردیم که اطلاعات مربوط به سانتریفیوژها و روتورهایمان چه میزان باید باشد.

کمالوندی ادامه داد: در حال حاضر شاهد این هستیم که بعضا زیاده خواهی هایی از سوی طرف مقابل در زمینه هایی مثل روتور و الیاف کربن که مقام معظم رهبری بر روی آن تاکید داشتند صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری میزان؛ وی در پایان با بیان اینکه ما به آژانس گفته ایم که اگر اطلاعات بیشتری از ما می خواهند، می توانند مواد مورد نیاز ما را بدهند تا اطلاعات بیشتر به دست آنها بیاید خاطرنشان کرد: اگر برای روتورهای سانتریفیوژهای ما مواد لازم را در اختیار قرار دهند، طبیعتا اطلاعات بیشتری در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/