وزیر نیرو در مورد قطع برق استان خوزستان توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش  پایان نیوز ؛ حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در حاشیه نشست هیأت دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره حادثه اخیری که به دنبال گرد و غبار استان خوزستان که منجر به قطعی آب و برق این استان شد، گفت‌: در ۸ و ۹ بهمن ماه سال جاری شاهد هجوم گرد و غباری بی‌سابقه‌ در بخش‌های مرکزی و جنوبی استان خوزستان بودیم.
وی افزود: هنگامی که در دو نوبت رطوبت هوا افزایش یافت مه شدیدی رخ داد و خاک حاصل از گرد و غبار هم به همراه رطوبت بر روی تأسیسات برق قرار گرفت.
چیت‌چیان اضافه کرد: این اتفاق باعث شد که سیستم‌های عایق شبکه برق تبدیل به هادی شود و منجر به اختلال در پست‌‌های برق این استان شد، در نهایت هم برخی از تجهیزات مورد تخریب قرار گرفت و این تأسیسات از مدار خارج شدند.
وزیر نیرو ادامه داد:‌ متأسفانه به دنبال این اتفاق شهر اهواز و ۱۱ شهر دیگر این استان با قطعی برق روبرو شدند، این قطعی برق از حدود ساعت ۲ نیمه شب آغاز شد و تا ۴ بامداد ادامه پیدا کرد.
وی تصریح کرد: به دنبال این اتفاق بلافاصله همکاران ما در صنعت برق با بسیج همه امکانات از سایر استان‌های کشور به خوزستان اعزام شدند و اقدامات لازم برای شست‌وشوی تجهیزات انجام دادند. بر این اساس تا ساعت ۲ بعداز ظهر تمام نیروگاه‌ها وارد مدار برق شد و پست‌های برق هم به حالت عادی برگشت، بر این اساس در روز شنبه قطعی برق به طور کامل برطرف شد.
چیت چیان اضافه کرد: معاونین و مدیران عامل شرکت‌های ذیربط حضور بسیار خوبی در این حادثه داشتند و به دنبال اتصال برق از حدود ساعت ۱۲ ظهر هم تصفیه‌خانه‌ها شروع به فعالیت کردند.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه همه تجهیزات از نقاط مختلف کشور برای مقابله با این اتفاق بسیج شدند، امروز شرایط خوبی در این استان حاصل شده است.
انتهای پیام/