مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر با اشاره به تولید داروی ترک سیگار وارنیکلین توسط این شرکت، گفت: تولید این دارو مورد تأیید سازمان غذا و دارو بوده و از هفته آینده در داروخانه ها عرضه می شود.

به گزارش پایان نیوز ، علیرضا دبیر سیاقی مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر در آستانه افتتاح خط تولید داروی ترک سیگار اظهارداشت: دارویی به نام وارنیکلین جهت ترک سیگار توسط شرکت داروسازی کوثر تولید شده که امروز طی مراسمی با حضور مسئولان وزارت بهداشت رونمایی می شود.
وی با اشاره به اینکه این شرکت پیش از این در زمینه تولید داروهای آنتی بیوتیک فعال بوده است، افزود: مصرف داروی وارنیکلین سبب کاهش تمایل فرد به مصرف سیگار می شود؛البته باید برای محقق شدن این موضوع دارو ۶ تا ۱۰ هفته مورد استفاده قرار گیرد.
مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر تصریح کرد: پس از ۸ روز از آغاز مصرف دارو، نشانه های ترک سیگار اتفاق می افتد، همچنین باید توجه داشت که این دارو عوارض خاصی نداشته و تنها در برخی موارد سبب سردرد و بی خوابی می شود.
دبیر سیاقی اضافه کرد: این دارو در جهان مورد استفاده میلیونها نفر قرار گرفته و سبب ترک استعمال سیگار در آنها شده است که برند اصلی این دارو مربوط به یک شرکت آمریکایی بوده و برای اولین بار در ایران توسط شرکت داروسازی کوثر تولید شده است.
وی با اشاره به اینکه بسته بندی داروی تولید شده توسط شرکت داروسازی کوثر مشابه برند خارجی است، افزود: این دارو در ۲ بسته به مجموع قیمت حدود ۱۷۰ هزار تومان از هفته آینده در تمام داروخانه های سراسر کشور قابل عرضه است که قیمت این دارو یک سوم برند آمریکایی است.
مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر در پایان با اشاره به اینکه مصرف این دارو باید تحت نظر پزشک و با مشورت آن انجام گیرد، تأکید کرد: داروی ترک سیگار وارنیکلین تولید شده که امروز رونمایی از خط تولید آن صورت می گیرد، مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایران، اروپا و آمریکا است.
انتهای پیام/