تولید میعانات گازی فاز ١٢ مجتمع گاز پارس جنوبی (پالایشگاه نهم) در سهماه امسال به بیش از ۶ میلیون و ١٨٧ هزار بشکه رسید.

به گزارش پایان نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی(شانا)؛ مدیر پالایشگاه نهم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: در مسیر تحقق و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی، تولید میعانات گازی پالایشگاه نهم در سه ماه امسال به ۶ میلیون و ١٨٧ هزار و ١١٣ بشکه رسید.

غلامرضا بهمن‌نیا افزود: در بازه‌ زمانی یادشده با تلاش کارکنان و متخصصان پالایشگاه نهم، چهار میلیارد و ٧٨۴ میلیون مترمکعب گاز نیز فرآورش شد.

وی با اشاره به رکورد بیشترین سهم فرآورش گاز در پالایشگاه نهم ادامه داد: آمارها حاکی از آن است که بالاترین حجم فرآورش گاز شیرین در روزهای گذشته بیش از ٨۵ میلیون مترمکعب بوده است.

بهمن‌نیا تصریح کرد: در ٣ ماه نخست امسال، ١٧ هزار و ۵۵۶ تن گوگرد دانه‌بندی در پالایشگاه نهم تولید شده است که امیدواریم همچنان با همین کیفیت به تولید گوگرد و دیگر محصولات ادامه دهیم.

به گفته مدیر پالایشگاه نهم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، این پالایشگاه یکی از مراکز مهم و استراتژیک حوزه‌ انرژی کشور است که در بحث تحقق اقتصاد مقاومتی نیز بعنوان یک مجموعه‌ عظیم پالایشگاهی نقش بسیار موثری دارد.

وی تاکید کرد: افزایش فرآورش و تامین گاز از اولویتهای اصلی پالایشگاه نهم بشمار می رود که خوشبختانه هر روز شاهد افزایش تولید و فرآورش گاز و بهبود وضع در این مجموعه‌ بزرگ هستیم./
انتهای پیام