وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار نامه‌ای خطاب به ملت ایران خبر استعفای خود را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، در پی انتشار نامه‌ای کذب در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استعفای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمکی خبر استعفایش را تکذیب کرد.

متن بیانیه وزیر بهداشت به شرح زیر است:

مردم شریف ایران:
نامه‌ای کذب در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استعفای اینجانب می‌چرخد. آنان که این سرباز جان برکف وطن را می‌شناسند، نیک می‌دانند که برای روز‌های راحت و عافیت نیامده، آمده تا خود را فدای کشور و مردم نازنین وطنش کند، آمده تا خون دل بخورد، تا مردم کشورش غم نخورند، نخوابد تا مردم کشورش آرام باشند او که سه دهه پیش فرماندهی ریشه‌کنی مالاریا، مبارزه با وبا، کنترل سرخک، حذف کزاز و ریشه‌کنی فلج اطفال را به‌عهده داشته، آمده تا با لطف پروردگار و به میدان آوردن همه توان و تجربه دهه‌های عمر و بکارگیری مشارکت همه عزیزان خردمند و پر تلاش کشور کمر بیماری‌های واگیر و غیر واگیر را بشکند. مگر می‌شود در روز‌های سخت به هر بهانه‌ای دولت و مردمش را تنها بگذارد که به قول سعدی:

روان روشن سعدی که شمع مجلس توست به هیچ کار نیاید گرش نسوزانی

با همین مردم سیلاب‌های امسال را بدون حتی یک همه گیری بیماری واگیر مهار کرد. آنفلوآنزای H۱N۱ که در کشوری پیشرفته هزاران مرگ بر جای گذاشت را زمین گیر کرد و اینک با لطف پروردگار و با تکیه بر خرد جمعی، دانش و تلاش همکاران پزشک، پرستار و همه کادر بهداشتی و درمانی کشور از بهورزان عزیزخانه‌های بهداشت تا عالی‌رتبه‌ترین متخصصین بیمارستان های دانشگاهی، از خدمتگزاران مراکز درمانی تا مدیران ارشد ستادی در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین بهره گیری از همراهی بی بدیل دیگر اعضاء محترم دولت، ایثار نیرو‌های مسلح و سازمان‌های مردم نهاد و هوشمندی و همراهی مردم شریف و آگاه کشور می‌رود تا ویروس کرونا را به زانو در آورد و افتخاری دیگر در عرصه بین المللی برای جمهوری اسلامی ایران ثبت کند. او اولین بار با شنیدن خبر ویروس کرونا در چین ایستاد تا به نفع مردم کشورش اقدامات سختگیرانه عبور و مرور اعمال کند و آمادگی جهت این یورش احتمالی فراهم نماید.

امید است در روز‌های آینده با آگاهی و همراهی مردم عزیز و همکاران سخت کوشم شاهد مهار و کاهش مبتلایان به ویروس باشیم. سوگند می‌خورم تا آخرین لحظه حیاتم و با تمام وجودم از خدمتگزاری صادقانه و بی وقفه به نازنین‌ترین مردم جهان دریغ نورزم.
عزت، سربلندی و سلامتی همگان آرزوی این خدمتگزار کوچک ایران زمین است.

همواره شاد و تندرست باشید.

همچنین علیرضا وهاب زاده مشاور مطبوعاتی وزیر بهداشت با انتشار توئیتی در صفحه خود این موضوع را تکذیب کرد.

او نوشت: نامه مربوط به استعفای وزیر بهداشت کذب است.

الان برای کنترل ویروس کرونا نیاز به کمک همه مردم است و اینگونه اخبار کذب فقط باعث گمراهی و نگرانی بیشتر مردم خواهد شد و‌ منافع عده‌ای را تامین خواهد کرد.

استعفای وزیر بهداشت تکذیب شد

تصویری نامه‌ استعفای وزیر بهداشت که در فضای مجازی منتشر شده 

انتهای پیام/