باقرزاده گفت: با راه اندازی سامانه جدید خیرین می‌توانند دانش آموزان را در استان‌های مورد نظر انتخاب و هزینه کتاب درسی را واریز کنند.

به گزارش پایان تیتر، علی باقرزاده معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فروش کتاب‌های درسی در شهرستان‌ها در حال بررسی است تا خانواده‌هایی که به دلیل مشکلات معیشتی توان خرید کتاب ندارند، شناسایی شده و امکان خرید کتاب از طریق خیرین برای آنها فراهم شود.

وی ادامه داد: با راه اندازی سامانه جدید، خیرین می‌توانند دانش آموزان را در شهرستان‌ و استان‌های مورد نظر انتخاب و هزینه کتاب درسی آن‌ها را واریز کنند.

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تاکید بر اینکه راه اندازی سامانه تنها برای کمک خیرین برای خرید کتب درسی دانش‌آموزان است، تصریح کرد: جلساتی با کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شده تا بخشی از هزینه کتاب‌های درسی دانش آموزان نیازمند با کمک این نهاد و تخفیف سازمان پژوهش باشد.

وی با اشاره به هدفمند کردن سامانه خیرین برای تامین کتاب درسی دانش‌آموزان نیازمند بیان کرد: چنانچه در هر بخش کشور، دانش‌آموزان ثبت‌نام نکرده باشند، از طریق این سامانه بررسی‌های لازم انجام خواهد شد.

کتاب درسی در سیستان و بلوچستان رایگان است

باقرزاده با اشاره به تامین اعتبار هشت میلیارد تومانی برای خرید کتاب‌های درسی دانش آموزان مناطق محروم گفت: علاوه بر این تحویل کتاب درسی در تمامی دوره‌های تحصیلی سیستان و بلوچستان که هزینه‌ای حدود ۲۰ میلیارد تومان به دنبال داشت، رایگان است.

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به سامانه اینترنتی ثبت نام کتاب‌های درسی اشاره و بیان کرد: مرحله اول ثبت نام اینترنتی کتاب‌های درسی از ۲۰ فروردین تا ۲۰ خرداد انجام شد و به دلیل اختلالات سامانه‌ای ثبت سفارشات اول تا هفتم تیرماه دوباره فعال خواهد شد.

نام نویسی ۸ میلیون نفر برای سفارش اینترنتی کتاب‌ درسی

باقرزاده از نام نویسی حدود هشت میلیون نفر برای سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی خبر داد و تصریح کرد: بخش عمده ثبت‌نام‌ها انجام شده است، حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد دانش آموزان باقی ماندند که برخی هم مربوط به منطق سیل زده است.

اول مرداد؛ آغاز فعالیت سامانه فروش مواد آموزشی

معاون پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اظهار کرد: سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی هم از اول مرداد تا ۱۵ شهریور فعال خواهد شد، همچنین امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی وجود دارد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان در صورت جابجایی محل زندگی یا مدرسه می‌توانند اطلاعات را تغییر دهند، گفت: نام نویسی اینترنتی کتاب های درسی علی رغم مقاومت در برابر این اقدام، سال تحصیلی آینده برای همه دوره های تحصیلی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/