رئیس پلیس فتا کرمان از اجرای طرح نظارت تخصصی بر نت سراهای سطح استان در سال ۹۷ خبر داد و افزود: در این طرح تعداد ۱۳ مورد نت سرای متخلف شناسایی شد.

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا‌، سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان در تشریح این خبر گفت: نظارت بر نت سرا ها بر عهده پلیس فتا است و تمامی ارایه دهندگان خدمات اینترنتی ملزم به رعایت قوانین و مقررات وضع شده هستند .

این مقام انتظامی بیان کرد: به دنبال اجرای مرحله دوم بازدید از نت سرا های سطح شهر در راستای افزایش امنیت کاربران، کاهش جرایم و تخلفات در این حوزه، کارشناسان پلیس فتا حین بازدید از نت سرا های  سطح استان، یک نت سرای متخلف را که اقدام به جعل اسناد و مدارک می کرد را  شناسایی نمودند.

وی گفت:در بررسی از سیستم های این نت سرای متخلف تعدادی فایل‌ جعلی از مدارک تحصیلی، شناسنامه ای، مهر پزشکی، نامه های رسمی مربوط به ادارات دولتی و خصوصی و … مشاهده شد که پس از هماهنگی با مراجع قضایی جهت بررسی بیشتر به آزمایشگاه فارنزیک پلیس فتا دلالت داده شدند.

سرهنگ یادگارنژاد افزود: پس از تحقیقات تکمیلی مشخص شد که متصدی کافی نت این اعمال مجرمانه را انجام داده که در نهایت پس از هماهنگی با مقام قضایی بازداشت شد و در بازجویی به عمل آمده انگیزه خود را کسب منافع مالی عنوان کرد.

این مقام مسوول با بیان این که این پلیس بر فعالیت نت سرا ها نظارت می کند، گفت: اگر کافی نت ها دستورالعمل های صادرشده توسط اتحادیه را رعایت نکنند آن ها را به مقام قضایی معرفی می کنیم.

وی همچنین افزود: ارائه هر گونه خدمات در نت سرا ها، غیر از ارائه خدمات اینترنت به صورت حضوری، ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان در خاتمه سخنانش بیان داشت‌: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir  آماده دریافت گزارشات مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت نمایند ، همچنین شماره تماس ۲۴۶۰۳ ۲۱۸ ۰۳۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر استان است.