رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا از عدم حذف جریمه خودروهایی که به دلیل داشتن معاینه فنی غیرمجاز اعمال قانون شدند خبر داد.

به گزارش پایان نیوز ، سرهنگ کرمی اسد رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا،  اظهار داشت: در ماه‌های گذشته بعضی از مالکان خودرو‌ها به پلیس مراجعه و اعلام کردند که با توجه به اینکه معاینه فنی دارند، اما توسط دوربین‌ها جریمه شده‌اند.
وی با تأکید بر اینکه جریمه این خوردو‌ها بخشیده نمی‌شود، تصریح کرد: پس از رسیدگی به شکایات این دسته از مالکان خودرو‌ها و بنا به اظهارات این شکات مشخص شد که مالکان معاینه فنی خودروی خود را از طریق مراکز غیرمجاز دریافت کرده‌اند، حتی این افراد برای اخذ معاینه فنی خودرو را به مراکز نبرده و فقط با پرداخت پول صاحب معیانه فنی شده‌اند و در سامانه سیمفا این دسته از معاینه فنی‌ها ثبت نشده است.
رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا گفت: مشکل این جریمه‌ها به پلیس ارتباطی ندارد و این موضوع به سیمفا وزارت کشور مربوط می‌شود، اما پلیس این نقیصه را ابلاغ کرده و مستندات را هم به وزارت کشور ارایه داده است.
وی گفت: در جلسه‌ای که با وزارت کشور داشتیم، مشخص شد که معاینه فنی این خودرو‌ها فاقد اصالت بوده و جعلی و خارج از فرآیند قانونی صادر شده است.
رئیس مرکز اجراییات پلیس راهور ناجا تصریح کرد: مالکان خوردو‌ها باید برای احراز اصالت معاینه‌فنی به سایت سیمفا مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات خودرو از صحت و سقم معاینه فنی مطلع شوند و چنانچه در سامانه سیمفا پلاک خودرو ثبت شده بود، می‌توانند به وزارت کشور و یا مراکز معاینه فنی اعتراض کنند و این دو مجموعه کتباً نامه‌ای را به پلیس جهت حذف جریمه‌ها ارسال کنند.
وی در پایان افزود: در صورتی که جریمه خودروهای دارای معاینه فنی به دوربین‌ها مربوط شود و همچنین مشخص شود که ایراد از سمت دوربین‌ها بوده که درصد این خطا بسیار کم است ، اقدام به حذف جریمه می‌کنیم.
انتهای پیام/