رییس دفتر رییس جمهوری عصر پنجشنبه از گورستان نصیرآباد باغستان بازدید کرد.

به گزارش پایان نیوز، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری عصر پنجشنبه پس از بازدید از گورستان نصیرآباد باغستان و جلسه با مسوولان محلی این منطقه در جمع خبرنگاران گفت: توجه افکار عمومی به موضوع معتادان بی خانمان به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی، فرصتی را برای ارزیابی اقدامات گذشته در این زمینه و اتخاذ تصمیماتی برای انجام اقدامات موثرتر و بیشتر فراهم کرد.
نهاوندیان
وی با بیان اینکه بر اساس دستور رییس جمهوری امروز به اتفاق جمعی از مسوولان مربوطه بازدیدی میدانی از اقدامات و امکانات ایجاد شده برای رسیدگی به پدیده ناهنجار اعتیاد انجام شد، افزود: امروز از مرکز اخوان که امکان مناسبی در غرب تهران برای ساماندهی معتادان متجاهر است، بازدید شد.
نهاوندیان با اشاره به اینکه معتادان پس از حضور سه تا چهار ماهه در این گونه مراکز برای مهارت آموزی به مراکز بهاران منتقل می شوند، ادامه داد: متاسفانه پدیده ناگوار اعتیاد دست در دست پدیده ناگوار بیکاری بوده و هست و در کنار مبارزه با اعتیاد که در حقیقت مبارزه با باندهای جنایتکاری است که نسل جوان ما را هدف قرار داده اند، باید با معضل بیکاری هم مبارزه شود.
رییس دفتر رییس جمهوری اظهارداشت: در این راستا برای کسانی که در مراکز بهاران مهارت آموزی می شوند با ارائه تسهیلات، فرصت های شغلی ایجاد می شود.
نهاوندیان با اشاره به بازدید از آرامستان نصیر آباد باغستان و شنیدن سخنان مردم این منطقه و جلسه ای که در راستای بررسی مسائل و مشکلات این بخش با مسوولان محلی انجام شد، گفت: حاصل بررسی های انجام شده و نظراتی که از سوی مردم ارائه شد نشان می دهد که خواست مردم مقابله جدی با باندهای قاچاق مواد مخدر است که تصمیمات جدی در همین ارتباط اتخاذ و مقرر شد اقدامات خوبی که در این منطقه در گذشته در این راستا انجام شده ، به طور گسترده تر از سوی مسوولان انتظامی و قضایی دنبال شود.
رییس دفتر رییس جمهوری افزود: همچنین در راستای درمان، جمع آوری و ایجاد فرصت شغلی برای معتادان، گزارش هایی از اقدامات صورت گرفته ارائه شد.
 نهاوندیان تاکید کرد: باید بر امکانات موجود افزوده شود و در این خصوص هم تصمیمات خوبی در رابطه با احداث مرکز گرمخانه و مرکز اقامت و خوابگاه  اتخاذ شد و امیدواریم در فاصله زمانی بسیار کوتاه احداث شود.
وی با اشاره به اینکه این بازدید فرصتی خوب برای رسیدگی به مسائل عمرانی و اجتماعی این منطقه بود، ادامه داد: ما در کنار شهر تهران موضوع حاشیه نشینی را به عنوان یکی از مسائل داریم و باوجود تلاش هایی که انجام شده هنوز در این خصوص مشکلاتی وجود داشته و به طور کلی منطقه شهریار نیاز به سرمایه گذاری های بیشتر در حوزه رفع معضلات اجتماعی دارد.
رییس دفتر رییس جمهوری در رابطه با اقدامات انجام شده برای مبارزه با مواد مخدر نیز خاطرنشان کرد: خوشبختانه ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدامات گسترده و ریشه ای را طراحی، تصمیم گیری و اجرا کرده است به نحوی که امروز می توان مطمئن بود که ظرفیت های ما در مراکز جمع آوری و درمان تناسب معقولی با این آسیب اجتماعی پیدا کرده است که البته باید تکمیل شود.
نهاوندیان افزود: حرکتی که در سالیان اخیر در این راستا شاهد بودیم نشان از اهتمام جدی دولت و مسئولان ذیربط در وزارت کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و نیروی انتظامی و شهرداری است و همه کمک کردند که در پرداختن به موضوع معتادین با نگاه درمانی و بازگرداندن آنها به آغوش جامعه تلاش های خوبی صورت گیرد.
رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اینکه در کنار این اقدامات ما باید مبارزه قاطع و بدون ملاحظه ای را با قاچاق مواد مخدر و باندهای مخرب قاچاق که جوانان ما را هدف قرار داده اند انجام دهیم و در راستای حل معضل بیکاری در کشور برنامه ریزی کنیم، گفت: بیکاری یک معضل در کشور و از بسترهای مولد اعتیاد بوده و هست که آسیب های فراوانی را برای خانواده ها به دنبال داشته است.
نهاوندیان اظهار امیدواری کرد تا با ادامه تلاش ها در این راستا، جامعه ای امن تر، مطمئن تر و سالم تری را در آینده داشته باشیم.
انتهای پیام/