به گزارش پایان تیتر، منابع روس با انتشار تصاویری گزارش دادند که دستکم سه مرد نقابدار در تالار منطقه کورکاس با سلاح‌های خودکار به سمت جمعیت تیراندازی می‌کنند. در این تصاویر دیده می‌شود که پشت سر عناصر مسلح، افرادی در ورودی قرار دارد که اکثر آنها کشته شدند.

یک منبع امنیتی در این باره گفت: حداقل سه فرد مسلح با لباس شبه نظامیان، به طبقه همکف تالار شهر کورکاس حمله کردند و با سلاح‌های خودکار اقدام تیراندازی کردند. پس از آن به گفته وی، نارنجک یا بمب آتش زا پرتاب کردند که باعث آتش سوزی شد.

 افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی روی زمین دراز کشیدند، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به فرار کرده و بسیاری از آنها موفق شدند خارج شوند.

 بنابر آخرین گزارش‌ها، بیش از ۱۰۰ نفر در تالار کورکاس مبحوس شده‌اند و آتش سوزی منجر به تحریب بخشی از سقف شده است.

 یک منبع امنیتی در گزارشی تکمیلی درباره این رخداد تروریستی گفت: پنج فرد مسلح با مسلسل به بازدیدکنندگان تالار کورکاس که به گوشه‌ای رانده شده‌ بودند شلیک کرده اند که در ابتدا حداقل ۱۵ نفر کشته شده اند.

 به گزارش منابع روس برای بازداشت تروریست‌ها، تمام نیروهای ممکن، از جمله نیروهای امنیتی در مسکو، به محل اعزام شده‌اند. همچنین سرویس‌های امنیتی در حالت آماده باش قرار گرفته و فرماندار منطقه مسکو وروبیوف نیز به محل تیراندازی رفته و یک ستاد عملیاتی را سازماندهی کرده است.

در نتیجه تیراندازی در تالار شهر کروکوس ۴۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر زخمی شدند.

منبع : مهر

انتهای پیام/