جزئیات حمله به ۳ طلبه در حرم مطهر رضوی با سلاح سرد/ضارب دستگیر شد

هم‌زمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، عصر سه‌شنبه سه طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم(ص) از سوی فردی که هویت وی در دست بررسی است با ضربات چاقو موردحمله قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، بنابر اطلاعیه روابط عمومی آستان قدس رضوی همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، ساعتی پیش ۳ طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم (ص) بافردی که هویت آن در دست بررسی است با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

با هوشیاری زائران و تلاش عوامل انتظامات و یگان حفاظت حرم مطهر ضارب بلافاصله بازداشت و تحویل مقامات انتظامی شد و مصدومان به سرعت به بیمارستان منتقل شدند.

آستان قدس رضوی ضمن محکومیت این تعرض به ساحت مقدس حضرت رضا (ع) و روحانیت معزز، موضوع را تا حصول نتیجه و شناسایی عوامل پیگیری خواهد کرد و گزارش آن را متعاقباً به اطلاع مردم عزیز خواهد رساند.


۲۱:۱۹ استاندار خراسان رضوی: حال مصدومان حادثه پایدار است / جاساز چاقو برای انتقال به داخل حرم

استاندار خراسان رضوی در گفتگو با بخش خبری صدا و سیما با بیان اینکه حادثه عصر امروز سه شنبه حرم رضوی با برنامه‌ریزی قبلی بوده است، گفت: دو مجروح این حادثه وضع مناسبی دارند، بر اساس گفته‌های مسئولان امنیتی، ضارب دارای تفکرات تکفیری و استکبار جهانی بوده است.

نظری ادامه داد: این مسئله محرز است، به نظر می‌رسد با توجه به اندیشه و افکارش اقدام را با برنامه ریزی قبلی انجام داده، اما مشخص نیست عواملی در پشت صحنه به او کمک می‌کردند یا نه. این موضوع در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه افراد مشکوک در محل وقوع حادثه دستگیر شدند اما فعلاً اطلاعات دیگری فعلاً ندارم، در مورد روند ورود چاقو به داخل حرم گفت: سلاح سرد جاسازی شده بود و با این روش سلاح را وارد حرم کرده است.


۲۱:۰۰ حادثه حرم مطهر امری محکوم و جنایتی آشکار است / نقشه ایجاد رخنه در وحدت اسلامی نقش بر آب است

حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی با صدور پیامی، ضمن محکوم کردن حادثه امروز در حرم مطهر رضوی، شهادت روحانی جهادگرجهادگر حجت‌الاسلام اصلانی را تسلیت گفت.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

با تأثر و اندوه فراوان هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت علی بن موسی الرضا (علیه‌السلام) و سو قصد به جان سه نفر از روحانیون جهادگر عرصه خدمت و به شهادت رساندن یکی از این عزیزان را به محضر حضرت ولی عصر (عج) مقام معظم رهبری و عموم مسلمین به ویژه زائران مجاوران و روحانیت معزز تسلیت عرض می‌نمایم.

طلاب عزیزی که در این واقعه مورد سو قصد واقع شده‌اند، جزو عناصر جوان، جهادگر و پرتلاشی بودند که در عرصه خدمتگزاری به مردم عزیز مشهد مقدس به نام مبارک علی بن موسی الرضا علیه‌السلام اقدامات ارزشمندی را به ثمر می‌رساندند.

این جنایت در حریم امن رضوی که مورد احترام تمامی فرق و مذاهب اسلامی است و در ماه مبارک رمضان که ماه ضیافت الهی است، امری محکوم و جنایتی آشکار به حساب می‌آید و آحاد مردم شریف و متدین از این بی‌حرمتی و جنایت گذشت نخواهند کرد.

بدون شک آستان قدس رضوی این مسئله را تا حصول نتیجه، شناسایی عاملان جنایت و هم‌چنین برخورد جدی با هرگونه قصور در وقوع این واقعه پیگیری می‌نماید.

اینجانب ضمن محکومیت این جنایت، در جوار مضجع منور رضوی مجدداً شهادت طلبه عزیز و جهادگر حجت‌الاسلام والمسلمین اصلانی را به محضر عموم ارادتمندان ساحت قدس رضوی به ویژه خانواده محترم آن شهید تسلیت عرض می‌نمایم و عافیت و سلامتی را برای مجروحان این حادثه از درگاه ایزد منان خواهانم.

با درایت و هوشیاری عموم مسلمین، نقشه‌های معاندان و جنایتکارانه استکباری و اندیشه‌های تکفیری در راستای ایجاد رخنه میان اجماع و وحدت مسلمین نقش بر آب خواهد شد. ان‌شاءالله


۲۰:۳۰ ضارب تحت تاثیر القائات استکبار جهانی و جریانهای تکفیری بوده است

استاندار خراسان رضوی در گفتگو با صداوسیمای مرکز خراسان رضوی، گفت: در بررسی های اولیه مشخص شد ضارب تحت تاثیر القائات استکبار جهانی و جریانهای تکفیری این اقدام را انجام داده است.

نظری افزود: سه نفر روحانی که مورد حمله این فرد قرار گرفتند از فعالین و جهادگران اجتماعی و فرهنگی بودند که در مناطق محروم اقدامات جهادی را انجام می دادند.


۱۹:۵۳ بیانیه سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی در خصوص حرم مطهر رضوی

همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، فردی با هویت و ملیت معلوم اقدام به حمله با سلاح سرد به سه روحانی کرد، که منجر به شهادت یک نفر و زخمی شدن ۲ نفر دیگر شد.

لازم به ذکر است، فرد ضارب بلافاصله توسط عوامل امنیتی دستگیر شده و تحقیقات در این خصوص درحال انجام است.

نظر به اهمیت و حساسیت‌های موجود در پرونده و ادامه بازجویی‌های تخصصی از نامبرده توصیه می‌شود از هرگونه گمانه‌زنی‌های نامعتبر در این خصوص پرهیز شود. متعاقباً اطلاعات تکمیلی ارسال خواهد شد.


۱۹:۳۰ آخرین وضعیت طلاب جهادی مضروب در حرم رضوی

دکتر مسعود خانی، مسئول تیم درمان آخرین وضعیت طلاب جهادی مضروب در حرم رضوی را تشریح کرد.


۱۸:۲۰ بازداشت ۵ نفر در رابطه با حادثه حرم مطهر رضوی / آغاز تحقیقات اولیه

دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی گفت: ضارب ۳ روحانی در صحن پیامبر اعظم (ص) به همراه چهار همدستش دستگیر شده است.

محمد حسین درودی در خصوص جزئیات حادثه در حرم مطهر رضوی، با اعلام اینکه ضارب ۳ روحانی در صحن پیامبر اعظم (ص) به همراه چهار همدستش دستگیر شده است، گفت: پرونده این حادثه در دادسرای استان تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

دادستان عمومی و انقلاب خراسان رضوی با بیان اینکه بازپرس ویژه قتل تحقیقات اولیه خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: ضارب یک تبعه خارجی است.


۱۷:۳۰ انجام تحقیقات ویژه پیرامون حمله به سه طلبه در حرم مطهر رضوی

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: تحقیقات ویژه پیرامون حمله به سه طلبه در حرم مطهر رضوی انجام می‌شود.

سردار محمدکاظم تقوی درباره حمله به سه طلبه در صحن پیامبر اعظم (ص) حرم مطهر رضوی اظهار کرد: تحقیقات ویژه درباره این موضوع در دست بررسی است و پس از روشن شدن نتیجه، اطلاع‌رسانی دقیق در مورد آن صورت خواهد گرفت.


۱۷:۴۱ استاندار خراسان رضوی: یکی از طلبه‌های مجروح وضعیت مناسبی ندارد

یعقوبعلی نظری عصر سه‌شنبه در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر در رابطه با حمله تروریستی به طلاب جهادی در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: در حدود ساعت ۱۴ روز سه شنبه در صحن پیامبر اعظم (ص) یک فرد مسلح به سلاح سرد سه نفر از روحانیانی که در آن محدوده بودند را مورد حمله قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: در این حمله یک نفر به شهادت می‌رسد و دو طلبه نیز در بیمارستان هستند.

استاندار خراسان رضوی گفت: ضارب بلافاصله به کمک عوامل انتظامی، یگان حفاظت حرم و کمک مردم دستگیر می‌شود و در اختیار عوامل اطلاعاتی و امنیتی قرار دارد.

وی با بیان این‌که پس از پایان تحقیقات عوامل اطلاعاتی و امنیتی، اطلاعات تکمیلی اعلام می‌شود، افزود: متأسفانه وضع یکی از مضروبان مناسب نیست و از همه می‌خواهیم دعا کنند تا حالشان بهبود پیدا کنند.

۱۷:۰۱ طلبه دوم مضروب در حرم مطهر رضوی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد

دومین طلبه مضروب در حرم مطهر رضوی دقایقی پیش در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد.

طبق اطلاعات به دست آمده، دو طلبه دیگر مضروب در حرم مطهر رضوی تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام پاکدامن از طلاب فعال در حاشیه شهر مشهد هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و تحت درمان است.


۱۶:۴۹ جزئیاتی از حمله امروز به طلاب جهادی در حرم مطهر رضوی

حجت‌الاسلام اصلانی، طلبه جهادی که امروز به شهادت رسید

جزئیاتی از حمله به طلاب جهادی در حرم مطهر رضوی اعلام شد.

ظهر امروز فردی با سلاح سرد به سه طلبه در حرم مطهر رضوی حمله‌ور شد که طبق اعلام قائم مقام مرکز رسیدگی به امروز مساجد خراسان رضوی، حجت‌الاسلام اصلانی از فعالان حاشیه شهر مشهد در این حمله به شهادت رسید.

این ۳ طلبه از طلاب جهادی و مخلصی بودند که سالهاست برای محرومیت‌زدایی حاشیه شهر مشهد مشغول خدمت هستند؛ آنان در راه جلسه گروه‌های جهادی حاشیه شهر مشهد برای هماهنگی فعالیت‌های ماه رمضان بودند.

یکی از طلاب با زبان روزه بعد از زیارت حضرت رضا (ع) در صحن جامع به شهادت رسید و دو نفر دیگر در بیمارستان بستری هستند.


۱۶:۲۸ یکی از طلاب مضروب در حرم رضوی به شهادت رسید

قائم مقام مرکز مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی از شهادت یک طلبه فعال در حاشیه شهر مشهد خبر داد.

حجت‌الاسلام فاطمی‌ارفع با انتشار مطلبی در صفحه خود از شهادت یک طلبه فعال در حاشیه شهر مشهد خبر داد.

انتهای پیام/