وزیر کشور آخرین جزییات انهدام یک تیم تروریستی ۲۱ نفره در غرب کشور را تشریح کرد.

به گزارش پایان تیتر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه پنجمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور و در جمع خبرنگاران ، درباره آخرین خبر مقابله با گروه‌های تروریستی و امنیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: به صورت مرتب گزارش‌هایی از ورود این گرو‌ه‌ها به وزارت کشور داده می‌شود.

وزیر کشور افزود: ما بر تمامی این گروه‌های تروریستی، سلاح‌ها، ادوات و نفرات آنها اشراف اطلاعاتی داریم.

وی با اشاره به انهدام یک تیم تروریستی ۲۱ نفره توسط سپاه پاسداران و سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: این تیم که وارد کشور شده بودند، تحت نظر بودند و پس از ورود منهدم شدند؛ از این گروه تعداد ۱۵ یا ۱۶ نفر تسلیم، ۴ نفر تحت تعقیب هستند و یک نفر نیز به هلاکت رسید، البته از پاسداران ما نیز دو بسیجی و یک نفر از نیروهای پاسدار به شهادت رسیدند.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: در حال حاضر با کمک مردم و همکاری خوبی که در مناطق مرزی وجود دارد، امنیت خوبی در مرزها حاکم است و ما نیز پیش از ورود گروه‌های تروریستی آنها را رصد و زیر ذره‌بین داریم. البته باید بگویم از این پس نیز برای منهدم کردن گروه‌های خرابکار نیاز به اطلاعات و همکاری مردم داریم.

رحمانی‌فضلی درباره جلسه امروز نیز گفت:‌ با مصوبه شورای عالی امنیت ملی سه کارگروه ویژه مرز، توسعه مناطق غربی و توسعه مناطق شرقی ایجاد کرد که بعد از گذشت زمان و با رویکرد توسعه و توجه به مسائل امنیتی کارگروه توسعه مناطق غرب و شرق با هم ادغام شد.

وزیر کشور با اشاره به این موضوع که رویکرد اصلی در این کارگروه پرداختن به توسعه با رویکرد امنیت است، گفت:‌ متأسفانه ما دو ضعف توسعه و اهمیت امنیت در مناطق خود را داریم که باید به آنها توجه شود.

وی ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی با مصوبه‌های خود از ده سال قبل کار را شروع کرد و با رعایت جوانب سیاسی و فرهنگی برای توسعه مناطق غرب و شرق برنامه ریزی کرد.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه این اولین جلسه توسعه مناطق غرب و شرق بعد از اتمام است، افزود:‌ در این جلسه قرار شد استان‌هایی که در این مناطق قرار دارند سند توسعه استانی را ارائه دهند تا هم همکاری‌ها افزایش یابد و هم اولویت‌ها مشخص شوند و هم در سطح ملی به این مناطق توجه بیشتری شود.

وزیر کشور ادامه داد: در حال حاضر برای اولویت بندی‌ها چهار کمیسیون ایجاد شده و قرار شد تا مصوبات آنها به دولت ارائه گردد و پس از دستور رئیس جمهور مورد پیگیری قرار گیرد.

وی درباره اینکه آیا این شورا لازم الاجرا است، گفت: با توجه به اصل ۱۲۷ شورای امنیت ملی تمامی مصوبات این شورای مشترک لازم الاجراست و این شورا قادر است مصوبات خود را در خارج از نوبت به هیئت دولت ارائه دهد.

انتهای پیام/