درجلسه تعاملی تشکیل‌شده بین پلیس فتا و مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کردستان، رئیس پلیس فتا این استان ، توجه جدی به مقوله آگاه‌سازی و بصیرت افزایی دانش آموزان در مواجه با مخاطرات فضای مجازی را از اولویت‌های سال ۹۸ برشمرد. 

به گزارش پایان تیتر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا سرهنگ دانش پوررئیس پلیس فتا کردستان در دیدار با مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کردستان جنگ نرم دشمن را یک تهدید جدی دانست و بیان داشت : با همکاری و تعامل خوب و سازنده می‌توان جوانان و دانش آموزان را با فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی آشنا کرد و با بصیرت افزایی دانش آموزان توطئه دشمنان را در مقوله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم بی‌اثر کرد.

سرهنگ دانش پور ادامه داد : اگر جوان ما درک کند که آسیب‌های فضای مجازی در بیشتر اوقات غیرقابل‌جبران است و تأثیرات مخربی در اینده تحصیلی و زندگی وی دارد بی‌گمان هدفمندتر با این مقوله برخورد خواهند کرد.

“قربانی” مدیرکل آموزش‌وپرورش استان نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از اقدامات پیشگیرانه پلیس فتا اظهار داشت : جنگ نرم دشمن با بصیرت افزایی فرهنگی پلیس فتا و آموزش‌وپرورش بی‌اثرمی شود و آموزش‌وپرورش با توجه به اهمیت آگاه‌سازی نسل جوان و دانش آموزان با تهدیدات و آسیب‌های فضای مجازی آماده هرگونه همکاری در خصوص برگزاری کلاس و تولید محتوا با موضوعات آموزشی و سایبری و گسترش اقدامات فرهنگی است .

مدیرکل آموزش‌وپرورش کردستان ادامه داد : آموزش‌ها در خصوص موضوعات فضای مجازی باید علاوه بر دانش آموزان به کارکنان و مربیان و معلمان نیز تعمیم یابد و این امر تأثیر مثبتی بر جامعه و به طبع آن خانواده‌ها دارد و پلیس فتا استان تاکنون تلاش زیادی در خصوص برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌ها با محوریت فضای مجازی در مدارس و مراکز آموزشی انجام داده است و ما قدردان این تلاش‌ها هستیم.

این مقام مسئول در ادامه از همکاری متقابل پلیس فتا و آموزش‌وپرورش در خصوص فرهنگ استفاده از اینترنت و فضای مجازی خبر داد و گفت: ازآنجا که دانش آموزان و جوانان سرمایه‌های اصلی جامعه هستند و بیشترین مخاطبان فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را شامل می‌شوند بنابراین آگاه‌سازی این قشر توسط پلیس فتا می‌تواند در جلوگیری از به وجود آمدن مسائل و مشکلات در میان قشر جوان بسیار مؤثر باشد و همکاری بین پلیس فتا و آموزش‌وپرورش مستمراً ادامه داشته باشد.