معاون اول رئیس جمهوری با حضور در محل برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور بازدید کرد.

به گزارش پایان نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، «اسحاق جهانگیری» شامگاه چهارشنبه ضمن بازدید از این نمایشگاه از دستاوردها و خدمات دستگاه های اجرایی مرتبط با روستاها و مناطق عشایری نیز دیدن کرد.

در این نمایشگاه دستگاه های اجرایی مرتبط با خدمت رسانی به روستاها و مناطق عشایری، موسسات خیریه، تولید کنندگان محصولات، صنایع دستی و روستایی تمامی استان ها و شهرستان های کشور، حضور دارند.

عرضه غذاهای سنتی و محلی و اجرای مراسم آیینی در فضای متبوع روستایی «به منزله ایران کوچک در قلب پایتخت» از برنامه های این نمایشگاه چهار روزه است.

ارایه محصولات و توانمندی های استانها و شهرستانها، نمایشگاه نوآوریها و ایدههای نو، روستای نمادین، چادرهای عشایری در ایل نمادین، نمایشگاه عملکرد دستگاههای ملی، سازمانهای مردم نهاد و شرکتهای بومگردی، بخش بین الملل و انجمن دوستی ایران و سایر کشورها، کارگاههای آموزشی، نمایشگاه عکس و سالن پخش فیلم، محوطه مراسم آیینی و بازیهای بومی و محلی، سفرهخانه و چایخانه سنتی و محوطه بازی کودک نیز از بخشهای مختلف این نمایشگاه است.

گفتنی است، این نمایشگاه توسط همه دستگاه های اجرایی کشور با محوریت معاونت توسعه روستایی در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و ساعت بازدید از آن ساعت ۱۰ صبح الی ۱۷ بعدازظهر است.

انتهای پیام/