خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی یک اکسیر است اگر قدر بدانیم.

به گزارش پایان تیتر، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پایتخت، ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه رجب، گفت: ماه رجب نهر بهشت است و کسانی که در روح خود غبار سراغ دارند در این نهر شستشو کنند و بدون شستشو در این نهر نمی‌توان وارد بهشت شد.

وی افزود: امام زمان (عج) از شما یاری و کمک می‌خواهد در برابر هجمه‌های همه جانبه دشمن و امنیت فکری و عفت بانوان، باید جبهه‌ها را پر کنیم، امروز پشتوانه جنگ‌های نرم حوزه‌های علمیه هستند؛ امروز ائمه جمعه پاکدل، کارآمد و خداشناس فرآورده حوزه‌های علمیه هستند، اگر حوزه‌ها کساد شود دین نیز کساد می‌شود و ارزش‌ها تضعیف می‌شود.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: دشمنان شما برای از بین بردن این معنویت، اعتقاد، اخلاق، عفت، حجاب، امانت و صداقت و همه ارزش‌ها برنامه و نقشه دارن؛ شبکه‌های اجتماعی، ماهواره‌ها و نفوذی‌ها در تمام عرصه‌های فرهنگی، چون سینما، تئاترو رسانه‌ها و در بعضی از دانشگاه‌ها معلمان و اساتید در کنار اساتید معتکف و هیات‌های علمی متدین و همچنین در کرسی حقوق به احکام اسلام می‌تازند بیانات فمنیستی را تقویت می‌کنند با رفتارشان اسلام را بد جلوه می‌دهند همه این‌ها در گرو همتی است که شما هشت سال جنگ کردید حالا بیایید در جنگ فرهنگی و علمی علیه جهالت و معنویت علیه ظلمت حضور پیدا کنید و به تعبیر مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی خمس بچه هایتان را به امام زمان بدهید.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب یک اکسیر است اگر قدر بدانیم، افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب به همه شبهات پاسخ داده شده است و این بیانیه به خوبی تصویر کاملی از نظام جمهوری اسلامی را نشان داده است که از جمله بخش‌های مهم آن، اظهار امید و علاقه رهبر انقلاب به جوانان است.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: انقلاب‌های بزرگی در طول تاریخ رخ داده است که می‌توان به انقلاب‌های فرانسه، شوروی و الجزایر اشاره کرد و باید دید که شعار‌های آن انقلاب کنندگان چه بود و تا چه اندازه شعار‌های آنها پابرجا ماند؟ رهبر معظم انقلاب فقیهی جامع‌الشرایط هستند و انقلاب  اسلامی خدایی است و نه بشری؛ شعار‌های انقلاب، پرچم و پرچمدار همان است که روز اول انقلاب بوده است.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: یکی از مسائلی که در ۴۰ سال انقلاب باعث شده تا انقلاب ما پیشرو باشد این است این انقلاب مبتنی بر دین خدا، فطرت و انگیزه الهی بوده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اردو‌های راهیان نور گفت: مسئولان باید به این اردو‌ها کمک کنند و جوانان هم از ظرفیت راهیان نور غفلت نکنند چراکه در این مناطق پیام مقاومت، توحید و شجاعت وجود دارد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ۴۰ سال دوام پیدا کرده است، اظهار کرد: اصولی که موجب تداوم انقلاب شده و رهبر انقلاب هم به آن تاکید داشتند، مثل عزت، اقتدار و استقلال است که باید آنها را بازخوانی کنیم و با یک روش و شعور جدید تحلیل کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به بیانیه گام دوم بیان کرد: مسئله اول در این بیانیه علم و پژوهش است و نشان می‌دهد جوانان نباید عمر خود را ضایع کنند و نباید برای نمره و صرفا داشتن مدرک درس بخوانند، باید با تجربه شوند.

حجت‌الاسلام صدیقی تاکید کرد: درست است که با برجام از هسته‌ای محروم شدیم، درحالی که وعده داده بودند که هم چرخ سانتریفیوژ‌ها بچرخد و هم چرخ کارخانه ها، اما هر دو متحمل خسارت شدند، باید بدانیم که هنوز علم آن موجود است و جوانان شهید این صنعت را بیمه کرده‌اند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: سوءمدیریت و خیانت باعث شده زندگی عده‌ای از مردم بسیار نابه‌سامان باشد، بعضی از مردم نمی‌توانند گوشت بخورند و غذای خوب به فرزندانشان بدهند، برای رضای خدا یک قیام همه‌جانبه داشته باشیم و از حال همسایگانمان خبر بگیریم.

وی ادامه داد: هرجا مشکل داریم اعم از مشکل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به دلیل ضعف ایمان است و هرجا ایمان باشد، پیروزی، قدرت و علم وجود دارد چراکه علم و ایمان دو بال هم هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد: این بیانیه سه سر فصل، خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی دارد که نشان می‌دهد همه چیز از خودسازی و معنویت شروع می‌شود.

حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: امیدواریم این بیانیه منشاء تحول و جهش جدید با سازه انقلاب باشد و نفسی جدید در همه ارکان نظام خصوصا جوانان بدمد، جوانان هم به سلام رهبر انقلاب پاسخ مخصوص دهند، در عرصه بیایند و آتش به اختیار در اخلاق، اقتصاد و فرهنگ فعال شوند.

انتهای پیام/