رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تضعیف وزیر بهداشت به عنوان فرمانده جنگ مقابله با کرونا به مصلحت کشور نیست و نباید حاشیه ایجاد کرد زیرا در چنین شرایطی معاندان و ضدانقلاب بیشترین بهره برداری را خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، حسینعلی شهریاری افزود: کادر بهداشت و درمان از همه توان خود در مقابله با کرونا استفاده کرده و تعداد بالای شهدای مدافع سلامت نشان از فداکاری ها و ایثارگری های این افراد در طول ۹ ماه گذشته برای مقابله با کرونا دارد.

وی با بیان اینکه به بیماری کرونا می توان از دو منظر یعنی رعایت اصول بهداشتی توسط مردم و عملکرد مسئولان نگاه کرد، افزود: شهروندان در مرحله اول مقابله با کرونا همکاری مناسبی داشتند، اما از ابتدای تابستان توجه مردم به این بیماری و رعایت پروتکل های بهداشتی کاهش پیدا کرد، البته در ستاد ملی مقابله با کرونا نیز گاهی سلامت فدای منافع اقتصادی شده است.

شهریاری با تاکید بر اینکه اولویت ها در بحث مقابله با کرونا رعایت موارد بهداشتی است، اظهار داشت: با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی امروز جامعه، بسیاری از داروها و تجهیزات مورد نیاز حوزه سلامت طی چند ماه گذشته از تولیدات داخل تامین شده، البته در برخی شرایط مشکلاتی به وجود آمد که وزارت بهداشت با تلاش و کوشش بسیار سعی کرد مشکلات را برطرف کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی رویه ها در کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: با توجه به مشکلات به وجود آمده در بی توجهی برخی دستگاه ها در رعایت پروتکل های بهداشتی، از دولت انتظار می‌رود به محدودیت های بیشتری برای مقابله با کرونا توجه کرده و زیرساخت‌های لازم را برای اجرای دولت الکترونیک برای کاهش تردد مردم در معابر شهری فراهم کند.

شهریاری با بیان اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا، باید توصیه های وزارت بهداشت را جدی بگیرد گفت: امیدواریم ستاد ملی مقابله با کرونا و فرماندهی قرارگاه عملیاتی، اجرای پروتکل های بهداشتی را به طور جدی پیگیری کند تا بتوان تا چند هفته آینده میزان مبتلایان و آمار مرگ و میر ناشی از کرونا را کاهش داد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم در شرایط کنونی جامعه با مشکلات اقتصادی بسیاری رو به رو هستند و شیوع بیماری کرونا نیز مزید بر علت شده، بنابراین نباید با طرح برخی مسائل، حاشیه ایجاد کرد، بدون شک چند صدایی و ایجاد حواشی به نفع و مصلحت کشور نیست و در چنین شرایطی معاندین و ضدانقلاب بیشترین بهره برداری را خواهند داشت.

شهریاری با بیان اینکه همه دستگاه ها باید به وزارت بهداشت در مقابله با کرونا کمک کنند، گفت: وزیر بهداشت در حال حاضر به عنوان فرمانده جنگ در جامعه تلقی می‌شود، همان طور که در زمان دفاع مقدس فرمانده را تضعیف نمی‌کردیم؛ باید حواسمان باشد که تضعیف فرمانده مقابله با کرونا مشکلات جدی تری برای جامعه به وجود می آورد؛ به همین منظور تقاضا داریم با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا، به وزارت بهداشت و کادر درمانی همانند روزهای جنگ تحمیلی همه جانبه و با تمام توان یاری رسانیم.

انتهای پیام/