اخبار ویژه
تبلیغات

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا:

حساب مال باختگان با اعتماد بی جا خالی می شود

حساب مال باختگان با اعتماد بی جا خالی می شود

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خطاب به شهروندان گفت: فریب کلاهبرداران را در تماس‌های تلفنی و پیامکی مبنی بر “برنده شدن در قرعه کشی “نخورید. به گزارش پایان تیتر، سرهنگ ” رامین پاشایی” معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اظهار داشت: کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک و تماس تلفنی با برخی از شهروندان،ضمن معرفی خود به عنوان […]

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا خطاب به شهروندان گفت: فریب کلاهبرداران را در تماس‌های تلفنی و پیامکی مبنی بر “برنده شدن در قرعه کشی “نخورید.

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ ” رامین پاشایی” معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اظهار داشت: کلاهبرداران سایبری با ارسال پیامک و تماس تلفنی با برخی از شهروندان،ضمن معرفی خود به عنوان نماینده شرکت همراه اول مژده برنده شدن آنها را در قرعه کشی این شرکت، با عنوان ” برنده شدن در هزینه سفر به عتبات عالیات ” می دهند.

وی ادامه داد: افراد مال باخته  با این شگرد به پای دستگاه خودپرداز بانک‌ها کشانده می شوند و با راهنمایی پیچیده کلاهبرداران سایبری، اقدام به انجام عملیات بانکی می کنند.

پایان تیتر: هکر

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن هشدار به شهروندان،خاطر نشان کرد: فریب کلاهبرداران را در تماس‌های تلفنی و پیامکی مبنی بر “برنده شدن در قرعه کشی “نخورید چرا که در صورت برنده شدن ابتدا اشخاص به سازمان‌ها و موسسات مربوطه دعوت و مبلغ تعیین شده به صورت حضوری به برندگان ارائه می‌شود.

سرهنگ پاشایی به عموم مردم توصیه کرد: از قبول درخواست تلفنی افراد ناشناس مبنی بر انجام هرگونه عملیات بانکی از جمله انتقال وجه، ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک، تغییر زبان دستگاه خودپرداز به انگلیسی و انجام تراکنش و … به بهانه برنده شدن در مسابقه ها و یا قرعه کشی های رادیویی و تلویزیونی، خودداری کنید.

وی تصریح کرد: مال باختگان زیادی با روش‌های مختلف توسط کلاهبرداران فریب خورده‌اند، اما حساب همگی آنها از یک راه خالی شده؛ همه با اعتماد بی‌جا به فردی که نمی‌شناختند به عابر بانک مراجعه کرده و با وارد کردن کد‌های مختلف حسابشان خالی شده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح کرد: در این خصوص بر اساس اقدامات فنی و رصد های انجام شده تعداد زیادی از مجرمان این حوزه مورد شناسایی قرار گرفتند و با کسب مجوز قضائی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی پرونده شان به مراجع ذی صلاح تحویل داده شده است.

وی گفت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکیwww.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش های مردمی بوده و همچنین کاربران گرامی می‌توانند آخرین اخبار حوادث و رویدادهای سایبری را از این سایت دریافت کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/

مبارزه ملی با کرونا
مبارزه ملی با کرونا 'پایگاه خبری پول و تجارت بسیج ملی کنترل فشارخون پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر
UA-131522348-1