حساب کاربری جک دورسی، جمعه شب برای دقایقی هک و پست‌های نژادپرستانه و توهین آمیز در آن منتشر شد.

به گزارش پایان تیتر، این بار نوبت به مدیرعامل توییتر رسیده است، هکر‌هایی که خودشان را Chuckling Squad نامیده‌اند، شب گذشته حساب کاربری جک دورسی، مدیرعامل توییتر را به مدت ۱۵ دقیقه هک و به محلی برای ترویج شعار‌های نژادپرستانه و توییت‌های اهانت‌آمیز بدل کردند.

روابط عمومی شرکت توییتر ماجرای هک شدن حساب دورسی را تایید کرد و گفت که این شرکت در حال بررسی چگونگی ماجراست. سخنگوی توییتر اعلام کرده است این شرکت مشغول تحقیق درباره علل این اتفاق است. بیش از ۴ میلیون نفر، حساب توییتری دورسی را  دنبال می‌کنند و هکرها با کنترل آن برای حدود ۱۵ دقیقه چندین پیام توهین‌آمیز و نژادپرستانه منتشر کرده‌اند.

برخی از این پیام‌ها مستقیما از حساب دورسی و برخی دیگر با ریتوییت از حساب‌های دیگر منتشر شده‌اند. پیامی نیز از این حساب منتشر شده است که ادعا کرده یک بمب در مقر توییتر پیدا شده است. بنا بر‌گزارش‌ها، هکرها یک کانال چت در وب سایت دیسکورد برای سخره گرفتن این اتفاقات راه‌اندازی کرده‌ بودند که به سرعت مسدود شده است.

این گروه پیش از این مسئولیت چند حمله به حساب‌ شخصیت‌های معروف شبکه توییتر را برعهده گرفته بود. به گفته کارشناسان این اکانت از طریق «سوآپ سیم کارت» هک شده بود. در این حالت کاربر شماره سیم کارت خود را از یک اپراتور به اپراتور دیگری (اینجا AT&T) منتقل کرده و با تاییدیه پیامک روی سیم کارت جدید اجازه مالکیت روی اکانت توییتر، تلگرام، فیس بوک و … را دریافت می‌کند. در این مورد بخصوص نیز اپراتور مخابراتی AT&T مقصر بوده است.

گفته می شود حدود یک ساعت و نیم پس از هک شدن،  توییتر اعلام کرد که این حساب کاربری اکنون دوباره امن است و هیچ نشانه‌ای هم دیده نمی‌شود که حاکی از به خطر افتادن سیستم توییتر باشد.

انتهای پیام/