عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است از آنجایی که ناجا وظیفه تأمین امنیت کشور را برعهده دارد لازم است به لحاظ مالی نیز در مضیقه نبوده و دغدغه مند نباشد.

به گزارش پایان نیوز، سیدقاسم جاسمی با اشاره به حضور سردار اشتری فرمانده ناجا در جلسه روز گذشته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه برای بحث پیرامون بودجه نیروی انتظامی برگزار شد چرا که ناجا معتقد است به بودجه این نهاد چندان توجهی در لایحه بودجه ۹۶ نشده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بی توجهی به بودجه ناجا در حالی صورت گرفته که حتی دولت پیشنهاد خاصی نیز برای ترمیم آن نیاورده بود.

وی تأکید کرد: لازم است اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶ و دولت تلاش کنند که بودجه نیروهای مسلح و به صورت خاص نیروی انتظامی افزایش پیدا کند چرا که آرامش امروز کشور را مدیون فداکاری ها و رشادت های کارکنان این نهاد هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه پرسنل و کارکنان ناجا به صورت ماهیانه حقوق کمی دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: طبق قانون نیروهای مسلح باید ۲۰ درصد حقوقشان بالاتر از سایر کارکنان دولت باشد اما در خوشبینانه ترین حالت ۲۰ درصد کمتر می گیرند که این بی مهری به حوزه نیروهای مسلح است./

پایان پیام