به گزارش پایان تیتر، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با انتشار بیانیه‌ای آشوب رخ‌ داده در نشست خبری پس از بازی روز گذشته (دوشنبه) تیم‌های ملی عراق و اردن را محکوم و با خاطیان برخوردی جدی کرد. در این نشست خبری، پس از امتناع خسوس کاساس سرمربی تیم ملی عراق از پاسخ دادن به سؤالی درباره ناتوانی او در برقراری نظم و انضباط در تیمش، خبرنگاران اقدام به ترک اتاق کنفرانس کردند و در این میان یکی دو نفر آنها هم به‌ طور جدی با کاساس درگیری لفظی پیدا کردند، طوری که عوامل نشست خبری برای جلوگیری از اتفاقات بدتر مجبور به مداخله و جدا کردن طرفین شدند.

در بیانیه AFC در خصوص این اتفاق آمده است: AFC قویاً هرگونه رفتارهای خلاف قانون و پرخاشگرانه را محکوم و اعلام می‌کند که با چنین اقداماتی ذره‌ای مماشات نمی‌کند. ما معتقدیم باید شرایطی به وجود آید که در آن خبرنگاران بتوانند به‌شیوه‌ای حرفه‌ای و احترام متقابل به وظیفه مهم خود که پوشش فوتبال آسیاست، عمل کنند. AFC عمیقاً از آنچه در نشست خبری پس از بازی تیم‌های عراق و اردن مشاهده شد، متأسف است و در همین راستا، تصمیم گرفته است افرادی را که مسبب رخ‌ دادن این اتفاق بودند، نه‌ تنها از ادامه پوشش بازی‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر بلکه از پوشش رویدادهای بعدی AFC محروم کند. تأیید صلاحیت پوشش خبری، امتیازی است که مسئولیت‌پذیری و پایبندی به ارزش‌های اخلاقی را می‌طلبد و افرادی که از این موارد تخطی نمایند، عواقبش را خواهند دید.

در همین حال لازم می‌دانیم بر این موضوع تأکید کنیم که اگرچه AFC در مورد عملکرد داوران به صورت انفرادی اظهارنظر نمی‌کند اما قویاً هرگونه تهدید، اهانت یا افشای اطلاعات شخصی مربوط به منظور هدف قراردادن داوران، بازیکنان، مسئولان و تمامی افراد ذی‌نفع را محکوم می‌کند. چنین رفتارهایی خلاف روح بازی جوانمردانه و احترامی است که ما در جامعه فوتبال آسیا تبلیغ می‌کنیم.

انتهای پیام/