اتفاقات روز گذشته در منطقه محمودآباد و درگیری عده‌ای مهاجم با مأموران ارتش، در فضای مجازی با واکنش‌هایی همراه بود.

به گزارش پایان تیتر، روز گذشته خبری مبنی بر هجوم غیرقانونی و خودسرانه عده‌ای به اراضی پادگان نجات خدمه نیروی هوایی ارتش در محدوده قصر دریاسر منطقه محمودآباد استان مازنداران و درگیری این افراد با مأموران ارتش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که با واکنش تعدادی از فعالان فضای مجازی نیز همراه شد.

به گفته شاهدان عینی و بیانیه منتشر شده توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران، به نظر می رسد افراد مهاجم توسط عوامل زمین خواری در این منطقه تحریک شده اند و هنگامی که سربازان قصد داشتند محدوده باند فرودگاه را فنس‌کشی کنند، پس از تعرض به منطقه نظامی ارتش با سنگ، چوب، زنجیر و ماشین‌های سنگین به پادگان حمله کردند و مستقیما با ماموران تأمین حفاظت فیزیکی پادگان درگیر شدند.

در مرحله نخست، مسئولان و کارکنان پادگان  تلاش کردند تا در آرامش و با مذاکره مسالمت‌آمیز مهاجمان را آرام کنند، اما با تشدید التهاب‌ها کارکنان و سربازان برای ممانعت از ادامه این تعرض به پادگان با وجود تجهیزات حساس هوایی و جلوگیری از خلع سلاح و احتمال تسخیر پادگان، پس از مجروحیت ناشی از ضرب و شتم، اقدام به شلیک هوایی هشدار کردند که با توجه به وجود زمین‌های غیر همسطح، متأسفانه بر حسب اتفاق دو تن از افراد حاضر در صحنه درگیری بر اثر اصابت گلوله فوت کردند. پس از این درگیری‌ها با کمک عوامل نیروی انتظامی عده‌ای از مهاجمان دستگیر شدند و اجازه تعدی مجدد به آنها  داده نشد. در ادامه تصاویری از وضعیت سربازان نیروی هوایی هوایی ارتش پس از حمله عوامل زمین خواران را مشاهده می کنید.

# ارتش

بر اساس قانون باند پایگاه نجات خدمه نیروی هوایی ارتش دارای حریم ۴۰ متری است، اما در چند متری باند ساخت و ساز غیر مجاز انجام شده  و عملا این باند پرواز را بلا استفاده کرده است از این رو افراد مهاجم سعی داشتند با حمله به ماموران ارتش و آسیب زدن به تجهیزات پادگان مانع فنس‌کشی اطراف باند شوند. در ادامه تصاویری از ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم باند فرودگاهی پادگان نجات نیروی هوایی ارتش را مشاهده می‌کنید.

# ارتش

# ارتش

# ارتش

انتهای پیام/