رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که از صبح امروز ( شنبه )حملات موشکی و راکتی گسترده‌ای علیه اراضی اشغالی و شهرک‌های صهیونیست‌نشین نزدیک به نوار غزه آغاز شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از حمله راکتی گسترده مقاومت فلسطین در نوار غزه به اراضی اشغالی خبر دادند. این منابع تاکید کردند که صدها راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین مجاور و برخی مناطق در مرکز اراضی اشغالی شلیک شده است.

در پی این حمله راکتی گسترده آژیر خطر در تل آویو ، ریشون لتزیون، رحوفوت و مناطق دیگری به صدا درآمده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که مقاومت تل آویو را با موشک‌های سنگین و دوربرد هدف قرار داده است. روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت اعلام کرد که ده‌ها خودرو در شهر عسقلان در پی حملات راکتی مقاومت آتش گرفته‌اند.

منابع عبری زبان اعلام کردند که بسیاری از شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین در جنوب فلسطین اشغالی زیر باران حملات راکتی مقاومت قرار دارد و آژیر خطر در بخش وسیعی از اراضی اشغالی از جنوب تا شمال به صدا درآمده است. دو ساختمان در شهر عسقلان مستقیماً هدف راکت‌های مقاومت قرار گرفته است.

بازتاب حمله موشکی مقاومت فلسطین در رسانه‌های صهیونیستی

حمله موشکی و زمینی گروه های مقاومت به شهرهای اسرائیل

«یوسی یهوشع» خبرنگار اسرائیلی: این یک حمله غافلگیرکننده است.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ترس و نگرانی‌هایی نسبت به احتمال نفوذ مبارزان مقاومت به داخل شهرک‌های صهیونیستی در مرز غزه وجود دارد.

شبکه ۱۴ تلویزیون دشمن صهیونیستی هم بیان کرد که گزارش‌هایی مبنی بر وقوع تیراندازی در منطقه اوریم و زخمی شدن چند نفر رسیده است. این شبکه تاکید کرد که یک آمبولانس هم در شهر سدیروت هدف قرار گرفته است.

نشست فوری نتانیاهو و گالانت برای بررسی اوضاع امنیتی

منابع عبری زبان اعلام کردند که بنیامین نتانیاهو و یواو گالانت نخست وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قرار است نشستی فوری را برای برآورد اوضاع امنیتی در پی حمله راکتی گسترده و بی‌سابقه مقاومت به اراضی اشغالی برگزار کنند.

  نفوذ مبارزان مقاومت به داخل شهرک‌های صهیونیستی

حمله موشکی و زمینی گروه های مقاومت به شهرهای اسرائیل

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که احتمالاً مبارزان مسلح فلسطینی تحت پوشش حملات راکتی به اراضی اشغالی، به داخل شهرک‌های صهیونیستی مجاور نفوذ کرده‌اند.

در همین حال، روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارانوت» هم از آماده‌باش نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای جنوبی و آمادگی جهت مقابله با هرگونه عملیات نفوذ مبارزان مقاومت به داخل مناطق صهیونیست‌نشین خبر داد.

سخنرانی فرمانده کل گردان‌های قسام خطاب به مردم فلسطین و جهان اسلام

گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس اعلام کرد که «محمد ضیف»، فرمانده کل این گردان‌ها به زودی سخنان مهمی خطاب به ملت فلسطین و امت اسلامی و عربی بیان خواهد کرد.

آمارهای اولیه: هلاکت یک صهیونیست و زخمی‌شدن چند نفر

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در حمله راکتی مقاومت به عسقلان یک ساختمان هدف قرار گرفته و طی آن ۴ صهیونیست زخمی شدند.

رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که در جریان انفجار بمب‌ها و شلیک‌های گسترده در چندین شهرک صهیونیست نشین، تعدادی از ساکنان این شهرک‌ها مجروح شده اند.

این رسانه‌ها اضافه کردند که در جریان حملات موشکی از سمت نوار غزه علیه شهرک‌های صهیونیست نشین یکی از این شهرک نشینان به هلاکت رسیده است.

همچنین رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان از تلاش نیروهای مسلح فلسطینی برای نفوذ از راه زمین و دریا به شهرک‌های صهیونیست نشین از سمت نوار غزه حکایت دارد.

حملات سایبری نیروهای مقاومت فلسطین علیه سامانه گنبد آهنین

هم‌زمان با حملات موشکی گسترده مقاومت فلسطین علیه اراضی اشغالی، احمد عبدالرحمن یک کارشناس نظامی در گفتگو با المیادین تاکید کرد:

اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد یک عملیات گسترده از سوی نیروهای مقاومت در حال انجام است و حملاتی به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین در اطراف غزه انجام می‌شود.

ما در برابر یک حمله راهبردی گسترده از سوی نیروهای مقاومت علیه اشغالگران صهیونیست هستیم.

اطلاعاتی در خصوص حمله سایبری از سوی نیروهای مقاومت علیه سامانه گنبد آهنین ارتش رژیم صهیونیستی نیز وجود دارد.

همچنین اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های عبری زبان از ادامه حملات موشکی نیروهای مقاومت فلسطین به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین حکایت دارد.

رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که شهرهای اشدود و تل آویو پناهگاه‌های خود را برای در امان ماندن شهرک نشینان صهیونیست در برابر موج حملات موشکی نیروهای مقاومت باز کرده اند.

ورود نیروهای مقاومت فلسطین به شهرک‌های مجاور نوار غزه

حمله موشکی و زمینی گروه های مقاومت به شهرهای اسرائیل

رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که نیروهای مقاومت فلسطین موفق شده اند خود را به داخل اراضی اشغالی برسانند و با نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی درگیر شوند.

این رسانه‌ها تاکید کردند که نیروهای مقاومت فلسطین وارد شهرک‌های صهیونیست نشین مجاور نوار غزه شده اند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شهرک نشینان صهیونیست از حضور نیروهای مقاومت فلسطین در خیابان‌های شهرک‌های واقع در جنوب فلسطین اشغالی خبر داده اند.

شبکه الجزیره نیز از تشدید حملات موشکی مقاومت علیه شهرک‌ها و شهرهای اراضی اشغالی خبر داد.

نیروهای مقاومت یک نظامی صهیونیست را ربودند

شبکه المیادین از موفقیت نیروهای مقاومت فلسطین در ربودن یک نظامی صهیونیست خبر داد.

رسانه‌های عبری زبان نیز گزارش دادند که آنچه که در حال رخ دادن است یک غافلگیری وحشتناک بوده و نیروهای مقاومت فلسطین موفق شده اند رژیم صهیونیستی را غافلگیر کنند.

مقامات رژیم صهیونیستی همچنین از شهرک نشینان خواسته اند در منازل خود و پناهگاه‌ها باقی بمانند و بیرون نیایند.

به گوش رسیدن صدای چندین انفجار در شمال تل آویو

حمله موشکی و زمینی گروه های مقاومت به شهرهای اسرائیل

رسانه‌های عبری زبان از شنیده شدن صدای آژیر خطر و چندین انفجار در شمال تل آویو خبر دادند.

از سوی دیگر منابع پزشکی در گفتگو با شبکه الجزیره اعلام کردند که تاکنون ۲ شهید فلسطینی و پنج زخمی دیگر به بیمارستان شهدای الاقصی واقع در مرکز نوار غزه منتقل شده اند.

این در حالیست که رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد که تعدادی از نیروهای فلسطینی موفق شده اند خود را به داخل اراضی اشغالی برسانند.

کاربران صهیونیست در فضای مجازی تصاویر حضور نیروهای مسلح فلسطینی در داخل شهرک سدیروت واقع در شرق نوار غزه را دست به دست می‌کنند.

حمله موشکی جدید مقاومت فلسطین علیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین

شبکه المیادین از حمله موشکی جدید نیروهای مقاومت از سمت نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین در شمال این منطقه خبر داد.

همچنین شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که نیروهای مقاومت موفق شده اند کنترل خیابان‌های شهرک‌های مجاور نوار غزه را به دست بگیرند.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت گزارش داد که این حمله حماس به مثابه اعلان جنگ علیه رژیم صهیونیستی بوده و ده‌ها نیروی مسلح فلسطینی موفق شده اند وارد شهرک‌های صهیونیست نشین در اطراف نوار غزه شوند.

برای نخستین بار در تاریخ صورت گرفت؛

نفوذ نیروهای مقاومت به شهرک‌های صهیونیست نشین و درگیری با نظامیان صهیونیست

این برای نخستین بار در تاریخ به شمار می‌رود که نیروهای مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست نشین در اطراف نوار غزه نفوذ کرده و با عناصر ارتش رژیم صهیونیستی درگیر می‌شوند.

فرمانده کل گردان‌های القسام اعلام کرد؛

آغاز عملیات «طوفان الاقصی» علیه رژیم صهیونیستی

محمد الضیف فرمانده کل گردان‌های القسام در سخنرانی خود تاکید کرد: ما از همین جا آغاز عملیات طوفان الاقصی را اعلام می‌کنیم.

ما پیش از این به دشمن صهیونیستی هشدار داده بودیم. از امروز به بعد روند همکاری‌های امنیتی با دشمن صهیونیستی به پایان می‌رسد.

امروز ملت ما انقلاب خود و روند تشکیل کشور مستقل فلسطین را مجدداً آغاز می‌کند. طوفان الاقصی بزرگ‌تر از آن چیزی است که دشمن تصور می‌کند.

منبع : مهر

شلیک ۵۰۰۰ موشک / ده‌ها مبارز فلسطینی وارد شهرک‌های اطراف غزه موسوم به غلاف غزه شدند

شلیک ۵۰۰۰ موشک / ده‌ها مبارز فلسطینی وارد شهرک‌های اطراف غزه موسوم به غلاف غزه شدند

کانال ۱۲ عبری هم گزارش داد، آژیرهای خطر در شهرک بیت شیمش در غرب قدس اشغالی نیز به صدا درآمدند. تل‌آویو هدف حملات موشکی سنگین و دوربرد از غزه قرار گرفته است.

به دلیل وضعیت امنیتی تمام مدارس غزه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده‌اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی ساعات آتی جلسه‌ای را با مسؤولان امنیتی به دلیل حوادث رخ داده برگزار می‌کند.

 منابع محلی به الجزیره گفتند، مقاومت فلسطین وارد درگیری‌های مسلحانه با نیروهای اشغالگر در چندین نقطه در مرزهای شرقی غزه شده است.

به گزارش شبکه‌های عبری،‌ ده‌ها مبارز فلسطینی از غزه وارد شهرک‌های اطراف غزه موسوم به غلاف غزه شده و در این شهرک‌ها گشت زنی کرده و تیراندازی می‌کنند.

در این راستا، محمد ضیف (ابوخالد) فرمانده گردان‌های القسام در سخنرانی خطاب به ملت فلسطین و جهان اسلام و عرب گفت: مقرر کردیم به تجاوزات رژیم صهیونیستی پایان دهیم و عملیات توفان الاقصی را آغاز کردیم.

این فرمانده مقاومت افزود، ضربه اول عملیات توفان الاقصی از مرز ۵۰۰۰ موشک که دشمن را هدف گرفت،‌ عبور کرد.

فرمانده گردان‌های القسام ادامه داد: از امروز هماهنگی امنیتی با دشمن صهیونیستی پایان می‌یابد. توفان الاقصی بسیار بزرگتر از آنچه است که اشغالگران تصور می‌کنند.

محمد الضیف تاکید کرد: زمان آن رسیده که تمام قدرت‌های عربی و اسلامی برای به زانو درآوردن اشغالگران متحد شوند.

منبع : ایسنا

فرودگاه بن گوریون

صهیونیست‌ها: حماس «عملیات ترکیبی» را علیه ما آغاز کرده است

رسانه های رسمی رژیم اسرائیل گزارش دادند حماس برای اولین با عملیات ترکیبی علیه ما آغاز کرده است که شامل حمله موشکی و عملیات زمینی نفوذی است.

اعلام وضعیت جنگی در فلسطین اشغالی

«هرتصی هالوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به صورت رسمی  «وضعیت جنگی» اعلام کرد.

این در شرایطی است که بسیاری از نیروهای ارتش اسرائیل در تعطیلات عید به سر می‌برند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیروی های ذخیره ارتش را فراخواند

در پی آغاز عملیات غافلگیرانه مقاومت فلسطین یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل را فراخواند.

رئیس رژیم صهیونیستی شرایط  این رژیم را بغرنج اعلام کرد

«یستحاق هرتزوک» در  پیام کوتاهی که در صفحه اش در فضای مجازی منشتر شد، اعلام کرد ، اسرائیل در شرایط بغرنجی به سر می برد ، من دست ارتش و فرماندهان و تمامی نیروهای امنیتی را برای نجات اسرائیل می فشارم.  او از صهیونیست‌ها خواست تا به دستور العمل فرماندهی جبهه داخلی عمل کنند.

حمله ارتش رژیم اسرائیل به شرق نوار غزه

ارتش رژیم اسرائیل در واکنش به عملیات طوفان الاقصی مقاومت غزه، مناطقی در اطراف دیوار حائل بین غزه و فلسطین اشغالی را هدف قرار داد.

سخنان مهم محمد الضیف

محمد الضیف، فرمانده کل گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس طی سخنانی از آغاز عملیات طوفان الاقصی خبر داد. او گفت که زمان، زمان اتحاد مقاومت است و هر کسی که سلاحی به دست دارد، بیرون بیاید و علیه اشغالگران دست به مقاومت بزند.

ضیف از همه کشورهای اسلامی و عربی خواست به سمت مسجد الاقصی پیش بروند. او گفت که زمان ماجراجویی‌ها گذشته و باید اشغالگران را از فلسطین جارو کنیم.