معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: در حوادث ترکیه و ارمنستان هیچ گونه تهدید و آسیبی برای کشور ما وجود نداشت.

به گزارش پایان نیوز، حسین ذوالفقاری این مطلب را روز دوشنبه در حاشیه سمینار معاونان استانداری های سراسر کشور در جمع خبرنگاران مطرح کرد.
معاون سیاسی وزیر کشور با تاکید بر اینکه هر گونه تبلیغات زود هنگام انتخاباتی ایراد دارد و ممنوع است، گفت: هیچ گزارشی از تبلیغات زودهنگام انتخاباتی دریافت نشده و کسانی که به استان ها سفر می کنند در جهت بحث های اجتماعی است.
مقیمی درباره تاثیر حوادث ترکیه بر مرزهای ایران نیز گفت: امروز مرزهای از امنیت کامل برخوردارهستند. نیروهای انتظامی ، نظامی و مرزبانی به خوبی از مرزها حفاظت می کنند.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: البته به لحاظ ملاحظات به استان های مرزی اعلام شد تا آمادگی بیشتری داشته باشند همچنین سفر اتباع خودمان را محدود کردیم.
وی در خصوص ترور فرماندار دالاهو نیز گفت: تا کنون کسی دستگیر نشده اما اقدام ویژه ای در دست انجام است که من از همگان می خواهم گمانه زنی نکنند تا پس از بررسی به طور قطعی وضعیت مشخص شود.
ذوالفقاری افزود: سرنخ هایی در دست داریم و به زودی نتیجه را اعلام می کنیم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در بحث حوادث ترکیه موردی از ورود افراد به داخل کشورمان داشته ایم یا خیر گفت: هیچ موردی از ورود افراد چه از مرز زمینی و چه مرز هوایی نداشته ایم که وارد خاک کشور ما شده باشند.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور درباره به هلاکت رسیدن یکی از اشرار در استان کرمان نیز گفت: کار بسیار بزرگ و کم نظیری در این زمینه انجام شد که منجر شد ریشه این شرارت در منطقه خشکانده شود.

چگونگی دستگیری تروریست ها پیش از روز قدس

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور همچین درباره فعالیت تکفیری های گفت: تکفیری ها در آن سوی مرزها تلاش می کنند هر طور شده است اقدامی داشته باشند اما اشراف اطلاعاتی و اشرافی که مجموعه نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه و وزارت اطلاعات داشتند تمام این تلاش ها را خنثی کرد.
ذوالفقاری افزود: نمونه های متعددی داشتیم که به صورت موردی جریانی آمده بودند در تهران کار کنند، ما شب جمعه آخر ماه رمضان اخباری داشتیم که افرادی قصد دارند اقدامی را در روز قدس داشته باشند که نیمه شب جلسه ویژه ای در این ارتباط برگزار شد و تمام نیروها بسیج شده و عناصری که در نظر گرفته بودند، قبل از اینکه از استان مرزی ما بخواهند حرکت کنند یک نفر توسط نیروی انتظامی و یک نفر توسط وزارت اطلاعات دستگیر شدند.
وی ادامه داد: گاهی اعلام می شود آسیب ها و تهدیداتی که وجود دارد مورد مراقبت قرار می گیرد که باید بگویم ما حداقل های تهدید را اگر احساس کنیم با حساسیت و دقت دنبال خواهیم کرد و در موضوعات مختلف، دستگاه ها فعال هستند و دقت ها افزایش پیدا می کند.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: جریان های تکفیری در این سطح و قواره نیستند که بخواهند به صورت سازمان یافته مرزهای کشور ما مورد تهدید قرار دهند و دنبال آن هستند که افرادی را فریب داده و تحت تاثیر افکار خود قرار دهند تا از آن ها استفاده کنند.
ذوالفقاری با بیان این که تا این لحظه با کارهای صورت گرفته و اشراف اطلاعاتی، این افراد کاملا تحت نظارت و کنترل قرار دارند، اظهار داشت: نمونه های زیادی از سال گذشته تا کنون داشتیم که توسط نیروها کنترل شده و در مواقع اقدام نیز ابتکار عمل در دست نیروهای ما بوده است.
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ارتباط افراد با تکفیری ها رصد می شود یا خیر؟ گفت: به طور کلی ما تمامی موارد را رصد می کنیم و در کنترل نیروهای اطلاعاتی کشور هستند.

ارتباط سرویس اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه با گروهک ها

معاون امنیتی وزیر کشور همچنین در خصوص فعالیت منافقین گفت: اخیرا شاهد بودیم که در غرب کشور، عناصر گروهک هایی که در گذشته کار عملیاتی و نظامی نداشتند و عمدتا کار سیاسی می کردند بر اساس ارتباط با سرویس بعضی کشورهای منطقه و قول حمایتی که داده شده بود، تحرکاتی داشتند که مورد ضربه سپاه قرار گرفت.
ذوالفقاری ادامه داد: از همان بدو کار که قصد داشتند به صورت مسلحانه در داخل کشور تردد داشته باشند، قرارگاه عملیاتی حمزه در شمال غرب کشور اقدام و بلافاصله با آن ها درگیر شدند و در سه یا چهار عملیات مسلحانه، موفق شدند تعداد قابل توجهی از آنان را به هلاکت برسانند و برخورد بسیار سنگین و به موقعه ای صورت گرفت.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران در این منطقه که حوادث زیادی اتفاق می افتد و حتی در برخی قاره ها که اتفاقات تروریستی رخ می دهد، در امنیت کامل قرار دارد و این به نوعی محل حسادت دیگران شده است.

مردم گزارش دهند

ذوالفقاری اضافه کرد: به همین دلیل عده ای تلاش می کنند که هر طور شده است ناامنی در کشور ایجاد کنند اما واقعا همراهی و همکاری مردم مانع این کار می شود.
به گزارش ایرنا؛ وی ادامه داد: مردم هر موضوع جزئی را به دستگاه های امنیتی گزارش می هند و این نشان می دهد مسئله امنیت کشور در اولویت مردم قرار دارد. البته نمی خواهیم حساسیت را زیاد کنیم اما اگر مردم دقت خود را افزایش دهند، زمینه برای فعالیت علف های هرز فراهم نمی شود.

انتهای پیام