در حملات هوایی جنگنده‎های سوری به حومه دیرالزور، شمار زیادی از عناصر داعش به‎هلاکت رسیدند.

به گزارش پایان نیوز ،  آخرین وضعیت نقشه منطقه وادی‌بردی در حومه دمشق بیان‌گر آن است که تقریبا ارتش سوریه کنترل تمامی این منطقه را در اختیار دارد.
در ادامه نیز جنگنده‌های سوری مواضع تروریست‌های داعش را در شمال و جنوب‌غربی دیرالزور هدف قرار دادند که طی این حملات، شمار زیادی از عناصر داعش به‌هلاکت رسیدند.

*۸۰۰ تروریست مسلح از وادی‌بردی خارج شدند

خروج 20 اتوبوس حامل تروریست‌های مسلح از

ارتش سوریه محل تجمع تروریست‌های داعش را در مناطق تله‌العوامید، البارده، تپه‌های روستای محسه (از توابع جنوب شرقی قریتین) واقع در حومه حمص هدف قرار داد.
خبرهای رسیده از منطقه وادی‌بردی حومه دمشق حاکی از آن است که ۲۰ اتوبوس حامل ۸۰۰ تروریست مسلح از این منطقه به‌سمت ادلب خارج شدند.

*۴۰۰ کیلومتر مربع از حومه دمشق در کنترل نیروهای سوری قرار دارد

خروج 20 اتوبوس حامل تروریست‌های مسلح از

این نقشه وضعیت تسلط کامل ارتش سوریه بر منطقه وادی‌بردی در حومه دمشق را نشان می‌دهد. بر اساس این نقشه مساحت تحت کنترل نیروهای سوری به بیش از ۴۰۰ کیلومتر مربع می‌رسد.

روستاهای تحت کنترل ارتش سوریه در حومه غربی دمشق عبارتند از:  جدیده الوادی، أشرفیه الوادی، بسیمه، عین الخضراء، عین الفیجه، دیرمقرن، کفیر الزیت، دیر قانون، الحسینیه، کفر العوامید، برهلیا، هریره، إفره و بازار وادی بردى.

هم چنین یکی از یگان‌های ارتش سوریه محل تجمع تروریست‌های داعش را در مناطق؛ تله‌العوامید، البارده، تپه‌های روستای محسه و جنوب شرق قریتین در حومه حمص هدف قرار داد که طی این حمله نیز شماری از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند.

*بمباران مواضع داعش در شمال دیرالزور
جنگنده‌های نیروی هوایی سوریه گروه‌هایی از تروریست‌های داعش را که در حال خروج از منطقه “العمال” و “شارع بور سعید” در شمال شهر دیرالزور بودند را هدف قرار دادند. این حمله همزمان با درگیری‌هایی صورت گرفت که در آن ارتش از تسلیحات سنگین و بمباران علیه تروریست‌ها استفاده کرد.

خروج 20 اتوبوس حامل تروریست‌های مسلح از

هواپیماهای سوری با شروع حملاتی، مواضع داعش را در شرق تپه “ابوالشامات” قلمون هدف قرار دادند که طی آن خسارات قابل توجهی به تروریست‌ها وارد شد.

جنگنده‌های روسی و سوری با انجام حملاتی، مقر تروریست‌های داعش را در مناطق  «المقابر» و  «سریه جنید» از محور جنوبی شهر دیرالزور هدف قرار دادند که در این عملیات‌ها تجمع عناصر تروریستی مورد اصابت مستقیم قرار گرفت.

*آزادسازی «عین‌الفیجه» در حومه دمشق

خروج 20 اتوبوس حامل تروریست‌های مسلح از

طی روزهای گذشته نیز ارتش سوریه با ورود به شهر «عین‌الفیجه» در منطقه وادی‌بردی حومه دمشق، پرچم این کشور را بر فراز مقر النبع بالا برد. این پیشروی نیروهای سوری پس از توافق اولیه با معارضان مسلح مبنی بر خروج تروریست‌ها از منطقه صورت می‌گیرد.

گروه تروریستی نورالدین زنکی، گرایش بخش‌های نظامی این گروه به “جیش‌الثوار” وابسته به نیروهای دموکراتیک ارتش سوریه در حومه غربی شهر عفرین را تکذیب کرد.

انتهای پیام/