سخنگوی دولت درباره انفجار در سکوی ماهواره‌بر با بیان اینکه ماهواره‌ای به سکو منتقل نشده بود، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، علی ربیعی سخنگوی دولت در گفتگویی با یکی از بخش‌های خبری سیما با اشاره به موضوع انفجار ماهواره‌بر در سکو، اظهار داشت: انفجار در سکو بود و ماهواره‌ای هنوز به سکو منتقل نشده بود. این امر در مرحله تست بوده نه عملیات پرتاپ.

وی ادامه داد: در میادین تستی که ما داریم همچون میادین سمنان معمولا این آزمایش‌ها صورت می‌گیرد و در دنیا شبیه این اتفاق را شاهد هستیم و حتی کشور‌های پیشرفته هم چنین انفجار‌های مهیبی را دارند.

سخنگوی دولت تصریح کرد: خوشبختانه در این اتفاق هیچ‌کس هم کشته نشده است و در این اتفاق از نظر جانی مشکلی نداشتیم.

وی بیان کرد: این اتفاق یک خطای فنی بوده است و کارشناسان روی این قضیه اتفاق نظر دارند و موضوع مشخص است.

ربیعی تصریح کرد: اساسا حول این اتفاق دو جریان خبری شکل گرفت. اولین جریان خبری این بود که آن‌ها قادر هستند در مؤسسات ما جاسوسی کنند که هیچ کدام از کارشناسان این موضع را تأیید نمی‌کنند و این نوعی سوءاستفاده برای قدرت نمایی است.

وی ادامه داد: دومین جریان خبری این بود که رئیس جمهور آمریکا عکس و توئیت می‌کند و به انتشار عکس ماهواره‌ای می‌پردازد و به نوعی با ذوق زدگی با این موضوع رفتار می‌کند. این رفتار‌ها برای مان قابل فهم و درک نیست و شاید بی سوژگی در مورد ایران است که در مورد ایران اینچنین مطرح می‌کنند. خوشبختانه دانش ما در این زمینه هر روز روبه گسترش و توسعه است.

انتهای پیام/