خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران خیلی احمقانه است و می‌دانند، اما خدا کند که این ترامپ بفهمد.

به گزارش پایان تیتر، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تقوای الهی گفت: انشاالله خداوند ما را ملازم تقوا قرار دهد.

وی ادامه داد: تقوا انسان را از گناه حفظ می کند و برای آدمی سعادت به همراه دارد. فرا رسیدن اعیاد شعبانیه را تبریک عرض می‌کنم از خداوند می‌خواهم که به ما توفیق دهد تا به  رسول الله اقتدا کرده و برای ماه رمضان آماده شویم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: خدایا کور است هرکس تو را نبیند و تو رو نشنود، بلکه این گناهان بندگان است که حجاب شده و نه تو را دیده و نه صدای تو را می‌شنوند و برای همین موضوع هم صدایشان به گوش تو نمی‌رسد، پس آنچه باعث می‌شود که سخن ما به خدا نرسد این موضوع است  که ما صدای خدا را نمی‌شنویم و مصیبت درست همینجاست.

امام جمعه موقت تهران درباره سیل اخیر در استان‌های کشور اظهار کرد: از ابتدای سال‌نو شاهد وقوع بارش‌های شدید و بی‌سابقه بودیم و متاسفانه وقوع سیل خسارات زیادی همراه داشت و تعدادی از هموطنان را کشته و هزاران نفر مجبور به تخلیه محل زندگی خود شدند. مقام معظم رهبری  از ابتدای حادثه به نیروهای مسلح و مسئولین دستور دادند تا به مدد آسیب‌دیدگان بشتابند و امکانات لازم را بکار گیرند. با حضور ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و دستگاه‌های مختلف و اقشار مردم از افزایش خسارات کاسته شد؛ گرچه بسیار تلخ بود اما حضور مردم و مسئولین در مناطق سیل‌زده صحنه‌های بی‌بدیلی از وحدت و همبستگی مردم را به نمایش گذاشت و فعالیت‌ها تا بازگشت شرایط عادی به مناطق آسیب‌دیده ادامه دارد.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: سیل خسارات سنگینی به کشور وارد کرد اما این بارش‌ها کشور را از بحران خشکسالی نجات داد که خشکسالی یک بحران بود و کشور را تهدید می‌کرد. سیل بلای طبیعی محسوب می‌شود ولی اگر زیرساخت‌های لازم برای مهار و هدایت بارش‌ها صورت گیرد، میزان خسارات کاهش می‌یابد. لایروبی بستر رودخانه‌ها و پیش‌بینی درست از میزان بارش‌ها و ایجاد کانال‌های موازی برای دورکردن آب از شهرها می‌تواند موثر باشد.

وی از انجام پروژه‌ها و عملیات آبخیزداری برای تقویت پوشش گیاهی و حفاظت از خاک را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: کاهش آلام مردم شامل بازسازی منازل و ترمیم خرابی‌ها و جبران خسارات به کشاورزان و بازسازی زمین‌های کشاورزی و حمایت برای کسب‌وکار از اقدامات فوری است.

آیت الله موحدی ادامه داد: در حال حاضر نیز در حادثه سیل اخیر شاهد ناله های مردم هستیم که برخی آنهارا شنیده و برخی نیز گوش خود را بر ناله های این مردم بسته اند ؛ آنها که شنیده اند خدا به آنها جزای خیر داده و قطعا صدای آنها را خواهد شنید اما کسانی که صدای این ها را نمی‌شنوند چه؟ این‌ها هم نباید توقع داشته باشند که خدا صدای انها را بشنود بنابراین  من ضمن تشکر از کسانی که خدمت فراوان داشتند به آنها که عافلند هشدار می‌دهم که اگر می‌‎خواهید خدا صدای شمارا بشنود و به شما توجه کند شماهم به ناله این مستمندان توجه کنید.

امام جمعه موقت تهران ابراز امیدواری کرد با تدبیر دولت و همراهی مردم، شرایط مناطق سیل‌زده هرچه سریع‌تر به حالت عادی برگردد.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: نتیجه این کمک‌ها این است که خداوند هم ندای آن‌ها را می‌شنود و وقتی خطاب به خداوند می‌گویند که ما را مشمول عنایت خود کن، جواب مثبت می‌شنوند، اما آن کسی که این ناله‌ها را نمی‌شنود و پول دارد نمی‌دهد و می‌تواند کمک کند ولی کمکی نمی‌کند و حاضر نیست صدای ناله‌های مردم را بشنود که در چه شرایط سختی هستند، چنین فردی توقع نداشته باشد که خداوند هم دعای او را بشنود. اگر می‌خواهید خداوند ناله‌های شما را بشنود و به دعایتان توجه کند، شما هم باید ناله‌های مستمندان را بشنوید.

امام جمعه موقت تهران همچنین با اشاره به اقدام ترامپ مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی، اظهار کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این خصوص به چند نکته اشاره می‌کنم. این‌که نهاد حکومتی و نیروی نظامی یک کشور که از اجزای مهم هر نظام حکومتی است، به عنوان یک گروه تروریستی محسوب شود با همه اصول و قوانین و مقررات بین‌المللی مغایرت دارد و من نمی‌دانم این ترامپ احمق چه بلد است و چه کار می‌کند و چه می‌فهمد که چه کاری انجام می‌دهد.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: بسیاری از کشورهای دنیا این اقدام آمریکا را زیر سوال برده‌اند و موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع خاورمیانه دانسته‌اند و حتی برخی تحلیل‌گران آمریکایی هم آن را به عنوان اقدامی خطرناک که جان سربازان آمریکایی را به مخاطره خواهد انداخت، یاد کردند. خودشان می‌فهمند که این عمل خیلی احمقانه است و می‌دانند، اما خدا کند که این ترامپ بفهمد.

وی با تأکید بر این‌که امروز برای همه مردم دنیا و به‌ویژه ملت‌های منطقه ثابت شده که مادر تروریسم آمریکا است، تصریح کرد: خود آمریکا و همین ترامپ به صراحت اعتراف کردند که آمریکا طالبان را به وجود آورد و خودشان می‌گویند ما به وجودآورنده تروریسم بوده‌ایم. آمریکا، داعش و احرارالشام و جبهه‌النصره را حمایت کرد و سپاه مولود خبیث آمریکا را کنار زد و جلوی تحقق اهداف آنها را گرفت. این حرف مضحک است که بگویند سپاه تروریست است. آمریکا تخریب ارکان اقتدار نظام اسلامی را هدف گرفته و به خیال خام خود دنبال فروپاشی نظام از درون است و می‌خواهد کاری کند تا مردم در فشار باشد و تسلیم شوند.

امام جمعه موقت تهران اظهارکرد: بیانیه ترامپ می‌گوید این اقدام فشار ما را بر ایران گسترش خواهد داد. این در حالی است که تحلیل‌گران سیاسی حتی در آمریکا این اقدام را بی‌ثمر دانستند و یکی از مقامات سابق آمریکا با تمسخر از این کار یاد می‌کند. نتیجه این بیانیه در داخل کشور موجب افزایش انسجام و همدلی نیروهای انقلاب شد و عکس‌العمل روسای قوا را دیدید و همچنین سخنان نمایندگان مجلس را مشاهده کردید و همه در حمایت از سپاه بیانیه دادند و رئیس‌جمهور هم محکم و قاطع از سپاه دفاع کرد. احمق‌ها نمی‌دانند که همه ایران سپاه است و همه ما پاسداران انقلاب هستیم.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: نفوذ معنوی و تاثیرگذار ایران در منطقه غرب آسیا، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن از یک طرف و شکست مفتضحانه در نشست لهستان که آمریکا برای ائتلاف علیه ایران تشکیل داده بود از طرف دیگر، هوش از سر ترامپ برده و او را دیوانه کرده و او می‌بیند پس از ۷ تریلیون دلار، دزدکی وارد عراق می‌شود و حق دارد دیوانه شود و بعد از توقف کوتاهی هم فرار کرد و طعم خواری و ذلت را چشید. ترامپ از انقلاب و سپاه عصبانی است و به‌قول شهید بهشتی “آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر”.

وی خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: ای ترامپ بیچاره؛ تو هنوز سپاه را نشناختی، سپاه مانند کوه راسخ ایستاده و دستاوردهای انقلاب را حفظ می‌کند، در ولایت ذوب است و خادم مردم بوده و در رفع گرفتاری مردم پیشگام است و در دل مردم جا دارد. ای ترامپ با دم شیر بازی نکن! سپاه می‌تواند اگر رهبر اجاره دهد با قدرت موشکی خود تل‌آویو را با خاک یکسان کند.

انتهای پیام/