ترامپ روز گذشته طبق سنت روسای جمهور قبلی آمریکا فهرست دارایی اعضای دولت خود را منتشر کرد.

به گزارش پایان نیوز به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا روز گذشته (شنبه) طبق سنت روسای جمهور قبلی این کشور فهرست دارایی اعضای دولت خود از جمله جزئیات مربوط به املاک و حسابهای بانکی آنها را منتشر کرد تا ثابت شود دولت او ثروتمندترین دولت تاریخ آمریکاست.
طبق این فهرست، “جرد کوشنر” داماد یهودی او به همراه همسرش ایوانکا ترامپ بالغ بر ۷۴۰ میلیون دلار دارایی دارند که این رقم آنها را به ثروتمندترین اعضای کابینه ترامپ تبدیل کرده است.
کوشنر در عین اینکه داماد ترامپ است، به عنوان مشاور ارشد کاخ سفید نیز منصوب شده است و دختر ترامپ – ایوانکا- نیز با وجود آنکه به صورت رسمی منصبی را در کاخ سفید در اختیار نگرفته است اما در بیشتر جلسات کاری ترامپ و ملاقات های او با سران کشورهای جهان حضور دارد.
با این حال، دختر و داماد ترامپ همزمان با اینکه در کابینه او حضور دارند در بیرون از دولت، همچنان کسب و کار خود را نیز اداره می کنند و همین مسئله، به موضوعی برای انتقاد مخالفان ترامپ تبدیل شده است.
جرد کوشنر مانند ترامپ در حوزه املاک و مستغلات نیویورک فعالیت می کند و ایوانکا نیز دارای یک برند تخصصی با نام خودش در بازار پوشاک است.
به همین دلیل، در حال حاضر، عمده نگرانی منتقدان ترامپ از این بابت است که حضور این دو در دولت می تواند به منافع شخصی آنها در بیرون از دولت کمک کند.
انتهای پیام /