افشای اظهارات وزیر امورخارجه در کمیسیون امنیت ملی از سوی یکی از نمایندگان، تعدادی از وکلای ملت را وادار به استماع نوار ضبط شده آن جلسه کرد.

به گزارش  پایان نیوز، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی  امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس، بخشی از اظهارات منتسب به ظریف در کمیسیون امنیت ملی را در برگه های چاپ شده در اختیار برخی از خبرنگاران قرار داد.

وی با اشاره به اظهارات محرمانه ظریف وزیر امورخارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس در روز ۲۸ آذرماه در مورد برجام گفت: ظریف طی این جلسه اعتراف کرد که اشتباه کرده به حرف جان کری وزیر امورخارجه آمریکا اعتماد کرده است.

وی تصریح کرد: وزیرامورخارجه کشورمان اذعان داشت که اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم و می‌پذیرم که اشتباه کردم و مسئولیت آن را هم می‌‌پذیرم.

کریمی قدوسی ادامه داد: ظریف طی این جلسه بیان داشت که ما با صحبت و قول آقای کری اظهارنظر کردیم، این اشتباه بزرگی بوده که من کردم، بعد از نقض اخیر به جان کری که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت، گفتم شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعلام داشت: ظریف در این جلسه بیان داشت که قبلا کری و مونیز به ما گفتند اگر قانون داماتو به سنا برود، ما روش‌هایی داریم که جلوی آن را بگیریم.

دقایقی بعد از اظهارات کریمی قدوسی، علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران در مجلس این خبر را با حضور در جمع خبرنگاران تکذیب کرد.

اما این ابتدای ماجرا بود، زیرا با ورود رحیمی به صحن علنی مجلس گعده‌های مختلفی شکل گرفت تا جایی که کریمی قدوسی نیز با این نماینده وارد بحث شد.

کریمی قدوسی خطاب به رحیمی گفت: آقای رحیمی چرا اظهارات بنده را تکذیب کردید؟ شما می‌دانید این اظهارات از سوی ظریف در کمیسیون اعلام شده است، بنده وابستگی سیاسی ندارم و تلاش برای گرفتن تکذیبیه از شما تنها برای ایجاد اختلاف میان ما بوده است.

دقایقی بعد کشمکش های موجود بر سر صحت یا عدم صحت اظهارات نقل قول شده از وزیر امور خارجه نعمتی را واداشت تا به همراه کریمی قدوسی و رحیمی از صحن علنی خارج شدند که با پیگیری‌های انجام شده مشخص شد آن‌ها برای استماع نوار ضبط شده جلسه مذکور کمیسیون امنیت ملی از صحن خارج شده‌اند که پس از استماع مشخص شد اظهارات بیان شده توسط نماینده مشهد صحت دارد.

انتهای پیام/