باند شمشیر زن در مشهد به دام افتادند و یک زن سردسته آن بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، برق شمشیر و قمه سارقان نه تنها راه را بر شهروندان می بست که راه هرگونه مصالحه برای فرو کاستن از حجم خشونت را هم سد می کرد. سارقان ۳ نفر بودند و برخی از مال باختگان هم از حضور زنی جوان در گروهشان خبر می دادند. البته آن ها یک همدست هم داشتند به نام کووید۱۹ که به خاطر او، خودشان را زیر ماسک های دست دوز بزرگ تر از معمول و کوچک تر از نقاب های سارقان مخفی می کردند، موضوعی که پلیس را با یک پرونده دشوار و پیچیده روبه رو می کرد.
 ماجرای این پرونده چندی پیش با شکایت چند شهروند آغاز شد، شهروندانی که با سارقانی خشن روبه رو شده بودند و در پناه یک دیوار یا سایه درختان بلند در اوایل شب، هرآنچه به همراه داشتند را به ضرب شمشیر و دستی که راه تنفسشان را بسته بود، به سارقان داده بودند.
البته این تنها یک شگرد خطرناک از سارقان بود و مالک یک واحد صنفی نیز با شکایت از سارقانی که مغازه لباس فروشی اش را شبانه خالی کرده بودند، سرنخ های به جا مانده در صحنه جرم را تسلیم پلیس کرد. این سرنخ ها مأموران را دوباره به دار و دسته زورگیران شمشیر به دست رساند.
شکایت های متعدد از سرقت های خشن در مشهد، منجر به ورود تیم عملیات ویژه پلیس مشهد به پرونده شد.

زورگیری از شهروندان مشهدی‌ به ضرب و زور شمشیر

مأموران تیم عملیات ویژه پلیس مشهد، با تمرکز بر روی این پرونده خیلی زود دریافتند که احتمالا تعداد سرقت های صورت گرفته از سوی این افراد که به صورت باندی مرتکب سرقت شده اند، بیشتر از میزان شکایت ها باشد.
ردزنی نقاطی که سرقت ها صورت گرفت بود، پلیس را به سرنخ های مهمی رساند که در نهایت منجر به چهره زنی برخی از اعضای این باند شد. مأموران در گام بعدی توانستند این افراد را نیز شناسایی کنند، متهمانی که از اتباع خارجی بودند.

انگار که متهمان متوجه شده بودند تحت تعقیب پلیس هستند، بنابراین خود را مخفی کرده بودند و هیچ اثری از آن ها در دست نبود.
تیم رسیدگی کننده به پرونده که احتمال مخفی شدن اعضای این باند را می دادند، با گسترش دامنه عملیاتشان توانستند مخفیگاه متهمان را در قسمتی از شهر ردزنی کنند. مأموران با گشت های نامحسوس متوجه شدند که سارقان تحت تعقیب به این محل رفت و آمد دارند و پس از اطمینان، موضوع را با مقام قضایی در میان گذاشتند.


دستگیری یک زن و ۲مرد در مشهد

دریافت مجوز قضایی که اجازه بازرسی از این مکان را به تیم عملیات ویژه پلیس مشهد می داد، منجر به آغاز عملیاتی قاطع شد. ورود ناگهانی مأموران با رعایت موازین شرعی، ۲ مرد و یک زن که بعد مشخص شد از اعضای این باند سرقت هستند را غافل گیر کرد.
بررسی های بعدی حاکی از آن بود که این اتباع خارجی، دارای سوابق متعدد سرقت، استعمال و فروش مواد مخدر هستند. اما نبود سردسته اصلی باند، مشکلی بزرگ پیش روی مأموران بود و نشان می داد هنوز این پرونده به صورت کامل بسته نشده است.
متهمان به مقر انتظامی منتقل شدند و هم زمان با آغاز بازجویی های تخصصی، آن ها خیلی زود متهم اصلی را لو دادند و این گونه بود که قطعه نهایی این جورچین نیز در تور اطلاعاتی مأموران افتاد. متهم اصلی پرونده نیز در ادامه این عملیات به صورت غافل گیرانه دستگیر و به سرنوشت سایر اعضای گروهش دچار شد.

مأموران در بازجویی از مخفیگاه متهمان موفق به کشف ده ها فقره سرقت از سوی این زورگیران خشن شدند. ۲دستگاه موتورسیکلت، یک دستگاه خودرو سواری سرقتی، تعداد زیادی قطعات و لوازم خودرو، ۳ قبضه شمشیر و قمه که در سرقت ها به کار گرفته می شد، یک دستگاه ساخت کلید و حدود ۶۰۰ میلیون ریال البسه که از یک واحد صنفی سرقت شده بود، جزو کشفیاتی بود که مأموران از مخفیگاه سارقان به دست آوردند.
فرمانده انتظامی مشهد درباره دیگر جزئیات این پرونده بیان کرد: تاکنون ۱۶ شاکی در این پرونده شناسایی شده اند و تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر اقدام های مجرمانه آنان ادامه دارد.

پلیس راز سرقت‌های سریالی و خشن را کشف کرد

به گفته سرهنگ عباس صارمی ساداتی، بحث امنیت شهروندان جزو خطوط قرمز نیروی انتظامی در کلانشهر مشهد است و هیچ گونه ناامنی را تحمل نکرده و با آن به شدت برخورد می شود.

انتهای پیام/