زوج معتاد که در تهران با پراید زورگیری و سرقت می کردند به دام پلیس افتادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، رئیس کلانتری ۱۴۲ کن از دستگیری زن و مرد افیونی که سوار بر خودروی پراید در غرب تهران دست به انواع سرقت از طعمه هایشان می زدند، خبر داد و گفت: این زوج زورگیر در تعقیب و گریز پلیسی زمینگیر شدند.

سرهنگ “محمد کمیجانی” گفت: ساعت ۷ صبح شنبه روز گذشته شانزدهم آذر امسال تیمی از ماموران کلانتری در حال گشت زنی در بلوار کن بودند که به یک دستگاه خودروی سواری پراید که یک زن و مردی سوار بر آن بودند، مشکوک شدند و دستور ایست خودرو را صادر کردند.

وی افزود: زوج مرموز بدون توجه به دستور پلیس پا به فرار گذاشتند که ماموران پس از یک تعقیب و گریز کوتاه موفق به توقف خودرو و دستگیری این زوج ۱۸ و ۲۴ ساله شدند.

این مقام پلیسی ادامه داد: تیم پلیسی در بازرسی خودروی زوج جوان تعداد زیادی کیف زنانه، کوله پشتی و چند گوشی موبایل سرقتی کشف کردند.

وی عنوان کرد: هنگام بررسی داخل خودرو ناگهان یکی از گوشی های موبایل به صدا درآمد که ماموران در پاسخ به این تماس، پی بردند که زن ۳۰ ساله ای در شامگاه جمعه ۱۵ آذر ماه به عنوان مسافر سوار بر خودروی پراید این زوج جوان شده است و موبایلش توسط این زوج سرقت شده است.

کمیجانی گفت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد مرد جوان به عنوان مسافر کش در خیابان های غرب تهران در حالی که زن جوان در صندلی عقب نشسته است پرسه می¬زدند زمانی که وقتی مسافر در صندلی جلو می نسشت با گذاشتن چاقو زیر گلوی طعمه شان با تهدید زورگیری و سرقت از آنها می کردندکه یکی دیگر از شاکیان پرونده که پسر دانشجویی بود شناسای شد.

وی ادامه داد: پسر دانشجو با حضور در کلانتری ۱۴۲ کن عنوان کرد، قصد رفتن به شهر قم را داشتم که خودروی پراید جلوی پایم توقف کرد و با توجه به اینکه یک زن در صندلی عقب نشسته بود من در صندلی جلو نشستم که پس از گذشت دقایقی زن جوان چاقویی زیر گلویم گذاشت و لپ تاپ، گوشی موبایل، مدارک و پولم را به سرقت بردند و مرا در بیابان های جاده قم رها کردند.

کلانتر محله کن گفت: در بررسی بیشتر از وسایل کشف شده مدارک یک دستگاه خودروی پیکان وانت نیز کشف شد و مشخص شد این زوج ۲۰ روز قبل یک دستگاه خودروی پیکان وانت را سرقت کرده اند و پس از دزدیدن، وسایل داخل خودرو را سرقت و خودرو را در کنار خیابان رها کرده اند.

وی افزود: این زوج جوان هر ۲ به مواد مخدر شیشه اعتیاد دارند و در نخستین تحقیقات به ۱۰ فقره زورگیری و سرقت اعتراف کردند. متهمان به همراه اموال کشف شده به کلانتری کن منتقل شدند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: پس از تکمیل تحقیقات اولیه هر ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی به مقام قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/