فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: متهم با پوشش اخذ وام بانکی مبالغ هنگفتی را از سوژه‌های مورد نظر سرقت می کرد.

به گزارش پایان تیتر، عبدالرضا آقاخانی در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری با شگرد اخذ وام ، بلافاصله موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

پایان تیترک کلاهبردارحرفه ای

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد متهم با خودروهای گرا‌ن‌قیمت و جعل عناوین مدیرعامل شرکت و قاضی اقدام به شناسایی سوژه‌های خود که غالباً بانوان هستند، کرده و پس از آشنایی مقدماتی در پوشش اخذ وام بانکی، مبالغی از آنان برای افتتاح حساب دریافت و سپس متواری می‌شود.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: با توسعه فعالیت‌های پلیسی، متهم به هویت علیرضا مشهدی غلام دارای ۹ فقره سابقه کیفری شناسایی و طی نیابت قضایی در پایتخت پس از تعقیب و مراقبت دستگیر شد.

آقاخانی افزود: متهم در بازجویی بعمل آمده به بزه انتسابی اعتراف کرد و تا کنون نیز ۱۳ نفر شاکی با مصادیق کلاهبرداری، سرقت و اعمال منافی عفت از استان‌های مختلف به ارزش تقریبی ۱۵ میلیارد ریال کلاهبرداری شناسایی شده اند.

وی ابراز داشت: با توجه به دستور قضائی مبنی بر انتشار تصویر بدون پوشش متهمان و با عنایت به اینکه کلاهبرداری با این شگرد همچنان در سایر استانها متصور است مالباختگان می‌توانند برای شکایت به پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم مراجعه کنند.

فرمانده انتظامی استان به همشهریان بخصوص بانوان توصیه کرد برای اخذ وام و تسهیلات باید صرفاً به بانک‌ها مراجعه کنند و اشخاصی که به ظاهر دارای تمکن مالی و از روابط عمومی بالایی برخوردار هستند به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده چراکه امکان خسارات مادی و معنوی جبران ناپذیری وجود دارد.

وی تصریح کرد: سرانجام متهم به همراه پرونده متشکله برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.

انتهای پیام/