نماینده مردم شاهین‌شهر برای دقایقی با رئیس مجلس بر سر یک تذکر وارد چالش و بحث شد.

به گزارش پایان تیتر، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در صحن علنی امروز (سه‌شنبه ۴ تیر ماه) و در جریان بررسی طرح اعاده اموال نامشروع طی تذکری خطاب به لاریجانی رئیس مجلس درباره پیشنهاد کاتب نماینده گرمسار در مورد اصلاح تبصره ماده ۷ این طرح گفت: اگر از تمام مجلس بپرسید که یکی از مزیت‌های این قانون چیست، می‌گویند اموال نامشروع افراد صرف فقر زدایی و اشتغال می‌شود و کسی هم با آن مخالفت نمی‌کند.

وی ادامه داد: نوع رفتار جنابعالی با پیشنهاد کاتب موجب می‌شود که نمایندگان بگویند که نمی‌دانند چه اتفاقی افتاده است، لذا باید اجازه می‌دادید متن چاپ شده پیشنهاد نماینده گرمسار در اختیار نمایندگان قرار بگیرد.

حاجی‌دلیگانی تأکید کرد: اگر هم متن رفع ابهام برای شما و قاضی‌زاده هاشمی آمده بنده حرفم را پس می‌گیرم در غیر این صورت شما اشتباه کرده‌اید.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: اشتباه نکرده‌ایم و شما هم قضاوت نکنید؛ آقای کاتب به عنوان یک نماینده اجازه دارد پیشنهاد جایگزین دهد اینکه نمایندگان متوجه نشدند شما از کجا این حرف را می‌زنید در صورتی که نمایندگان به آن رأی دادند.

وی تأکید کرد: شما می‌گویید رفتار ما، ما چه رفتاری داشته‌ایم؟ کاتب رفع ابهام کرد و خواندن این تغییر مصوبه عوض شود یا نشود چه تأثیری به حال من دارد؟ درآمد‌های اعاده شده ناشی از اجرای احکام مقرر در قالب بودجه سنواتی صرف می‌شود من که مدافع نیستم، حرف شما چیز دیگری است و این در بودجه سنواتی می‌آید.

لاریجانی افزود: فرض کنیم حرف شما درست است، نماینده حق دارد نظر دهد و شما حق ندارید بیشتر از نمایندگان دیگر صحبت کنید، حرف شما درست نیست و تذکرتان وارد نیست؛ حرف‌های شما شعار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در متن تبصره این ماده در طرح اعاده اموال نامشروع فقرا وجود دارد و حذف نشده و شما مدعی همه نماینگان شده‌اید و می‌گویید نمایندگان نفهمیدند و من فهمیدم.

در میانه صحبت‌های لاریجانی رئیس مجلس، حاجی‌دلیگانی با فریاد زدن نسبت به این اظهارات واکنش نشان می‌داد و برای دقایقی نظم جلسه به هم ریخت.

این حواشی پایان نداشت و حاجی دلیگانی پس از اینکه مصری ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده گرفت، طی تذکری اعلام کرد که «در محکمه هم حتی حاضرم ثابت کنم که آقای لاریجانی هرجایی که خودش خواست مجلس را دور می‌زند».

انتهای پیام/