رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: موضع ظریف، موضع دولت است، به این معنی که دولت به دنبال شفافیت و مبارزه با فساد است و آنچه که ظریف مطرح کرده هم بحث مبارزه با فساد است.

به گزارش  پایان تیتر؛  محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور امروز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به حواشی پش آمده بین محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و برخی نمایندگن مجلس اظهار کرد: کسانی که نوار صحبت های ظریف را شنیده اند، می دانند که نقصی در صحبت های وی وجود ندارد.

وی ادامه داد: موضع ظریف، موضع دولت است به این معنی که دولت به دنبال شفافیت و مبارزه با فساد است و آنچه که ظریف مطرح کرده هم بحث مبارزه با فساد است.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: ظریف هیچ نهاد و ارگانی را متهم نکرده است.

وی ادامه داد: ما هم برای سؤال خبرنگاران و رسانه‌ها ارزش قائل هستیم و هم برای مردم عزیزمان که باید اطلاعات پخته، به موقع و دقیق به دستشان برسد، سخنگو حتماً باید از یکی از اعضای دولت باشد که بتواند برای این کار وقت بگذارد.

واعظی در پاسخ به سؤال دیگری پیرامون اظهار نظر اخیر محمدجواد ظریف پیرامون وجود پولشویی در کشور خاطر نشان کرد: کسانی که نوار صحبت‌های ظریف را شنیده‌اند، می دانند که صحبت‌های ایشان هیچ نقصی ندارد و موضع ایشان کاملاً درست است. این موضع آقای ظریف نیست بلکه موضع دولت است، به این معنا که دولت به دنبال شفافیت و مبارزه با فساد است و آنچه که وزیر امور خارجه مطرح کرد بحث مبارزه با فساد و پولشویی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به مصداق‌هایی از پولشویی که برای دولت اهمیت دارد،گفت: ما همواره با اینکه مواد مخدر وارد کشور شود، ورود قاچاق کالا و بسیاری از اقدامات غیرقانونی مخالف هستیم، زمانی که همه اینها را کنار هم قرار می‌دهید یک تِرمی به نام پولشویی بوجو می‌آید که معنای آن قاچاق، ورود مشروبات الکلی و مواد مخدر است.

واعظی با بیان اینکه دولت با این مسائل مخالف است و وزیر امور خارجه لزوم مخالفت با این کار را اعلام کرده؛ تصریح کرد: ایشان هیچ نهاد، ارگانی و بخشی را متهم نکرده، بلکه با کار پولشویی در ایران مخالفت کرده است. ظریف می گوید که اجازه دهید بحث قانون پولشویی جای خود را باز کند و من متأسفم که با موضع درستی که آقای ظریف گفت به دلیل خصومتی که عده‌ای به خاطر برخی اقدامات ایشان دارند آقای ظریف را به این شکل مورد هجمه قرار دادند، در کشور نباید با خدمتگزاران، برخوردهای این گونه انجام دهیم و باید اجازه دهیم که خدمت کنند.

وی افزود: نگاه دولت به آمریکا، باید طوری باشد که آمریکا بیش از این منزوی شود. آنچه ترامپ دیروز و در گذشته مطرح کرده نگاه متوهمانه به ایران، مردم و حکومت است.