وزیر کشور با بیان اینکه در حادثه شب گذشته خرمشهر کسی کشته نشده است, گفت: اعتراضات باید در چارچوب قانون باشد.

به گزارش پایان تیتر،  عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری که صبح امروز با حضور نمایندگان رسانه‌های داخلی و خارجی در محل وزارت کشور برگزار شد, اظهار کرد: در حادثه شب گذشته خرمشهر کسی کشته نشده است.

اعتراضات باید در چارچوب قانون باشند

وزیر کشور با بیان اینکه امنیت مردم اولویت وزارت کشور است, افزود: اعتراضات باید در چارچوب قانون باشند و در این صورت از نظر ما مشکلی ندارند.

وی با اشاره به اینکه مسلما اعتراضاتی که کف خیابانی باشند، از دست خارج می شوند و در این شرایط افرادی که سوء استفاده می‌کنند وارد صحنه و باعث ناهنجاری می‌شوند، گفت: قوه قضاییه و نیروی انتظامی باید در این موارد پاسخگو باشند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه تقاضای ارز برای مواد مخدر یا قاچاق کالا در نوسانات بازار تاثیرگذار بود, گفت: یکی از مواردی که دولت اصرار به تک نرخی بودن ارز دارد به خاطر این است که به تقاضاهای نامناسب پاسخ درستی بدهیم.

وزیر کشور تصریح کرد: میزان کالاهای قاچاقى که از مرزهاى غربى و شرقى به صورت غیر قانونى وارد مى شد به خاطر نظارت هاى دقیق ٨٠ درصد کاهش پیدا کرده است.

اتحاد و انسجام داخلی باید حفظ شود

وی با بیان اینکه برخى کارهایی انجام می دهند که مردم به مسئولین بی اعتماد می شوند, بیان کرد: بحث سیاه نمایی علیه دولت فقط باعث نا امیدى مردم است و مردم در مقابل این سیاه نمایی‌ها نشاط خود را از دست می‌دهند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه موضوعاتى مطرح می‌شوند که شخصیت‌ها و چهره هاى سیاسی ما را زده می‌کند, گفت: این مسایل باعث ایجاد ناکارآمدى می شوند.

وزیر کشور با بیان اینکه باید در شرایط کنونى براى امید مردم تلاش شود، افزود: در سال هاى اخیر موفقیت هاى زیادى کسب کرده‌ایم.

شکایت ۴١ نفر در حادثه ایرانشهر کذب است

وی با اشاره به اینکه در شرایطی که آمریکا از برجام خارج شده و تبلیغات بین المللى علیه ایران در جریان است و تحریم هاى امریکا شروع شده باید با فهم درست اقدامات مناسبى انجام دهیم، اظهار کرد: ما باید اتحاد و انسجام داخلى را داشته باشیم و مردم با نظام و مسئولین همراهى کنند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه مسئله دختران ایرانشهر در نماز جمعه درست گفته نشد, افزود: یک نفر در این مورد شکایت کرده بود که بعد از اعلام دادستانى سه نفر هم اضافه شدند, لذا شکایت ۴١ نفر کذب است.

مشکل آب امنیتى نیست

وی با اشاره به اینکه برخى رسانه ها مشکل آب را امنیتى جلوه می‌دهند که درست نیست, گفت: مشکل آب امنیتى نیست و اعتراضات اخیر به خاطر هیجانات بالا و برخی مشکلات ایجاد شده بود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مشکلات امنیتى ما در مرزها است که  در این مناطق درگیریم، بیان کرد: امسال ٢٠ تیم عملیاتى را در مرزها منهدم کردیم.

وزیر کشور تاکید کرد: بیش از ٣۶ گروه در پشت مرزها در حال برنامه ریزى علیه ایران هستند که از این موضوع مطلعیم.

٣ میلیون مهاجر در ایران حضور دارند

رحمانی فضلی گفت: همکاریهایی که در حوزه مواد مخدر و پناهجویان با اروپا داشته ایم اغلب به صورت یک جانبه بوده است و تنها ما در این موارد تلاش کرده ایم.

وی با بیان اینکه ١٠ هزار تن مواد مخدر در افغانستان تولید شده که نسبت به سال هاى گذشته دو برابرافزایش داشته است, اظهار کرد: در مناطق مرزی و در مبارزه با قاچاق مواد مخدر ٣٧٠٠ شهید داده ایم؛ به طوریکه ببش از هزار درگیرى داشته‌ایم و ١٢٠٠ تن مواد مخدر کشف کرده ایم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه نزدیک به ٣ میلیون مهاجر در ایران داریم که ٩٧ درصد آنها در شرایط عادى و بین مردم زندگى می‌کنند, افزود: موضوع پناهنده براى ایران یک مسئله انسانى محسوب می شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه ارزیابى فرماندار و استاندار جز سخترین ارزیابی هاست و بى شک استانداران هم ضعف دارند، اظهار کرد: تغییر استاندار آخرین مرحله براى وزارت کشور است.

هنوز خانه ای ندارم

وی با اشاره به اینکه هیچ اتفاقى نیست که من فرماندهى نکنم, تصریح کرد: عملیاتى عمل کردن این نیست که بنشینم توئیت کنم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه کار عملیاتى این است که پشت فرمان کشور بنشینم و مسائل را مدیریت کنم, افزود: در فشند خانه باغى دارم که ٩٧ متر است؛ فشند نه فشم!

وزیر کشور  با اشاره به ایکه زمانى که در صدا و سیما بودم این خانه باغ را اقساطى خریدم, گفت:انجا ٢٠٠ خانه باع وجود دارد که فقط خانه رحمانى فضلى خراب شده است؛ رسانه ها زدند “عمارت رحمانى فضلى”, خب مردم حق دارند به وزیر کشورشان بدبین شوند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه من هنوز خانه ندارم و تازه پیش خرید کرده ام, بیان کرد: این ها مظلومیت وزیر کشور است.

وی در ادامه گفت: به مرور به فضاى انتخاباتى مجلس نزدیک مى‌شویم؛ فعالیت احزاب از نیمه دوم سال شروع مى شود. ما گفتگوهایى با احزاب داشتیم تا بتوانیم کارهاى مناسبى انجام دهیم.

وزیر کشور در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص تغییرات در بدنه دولت و استانداران بخاطر مشکلات اخیر اظهار کرد: ٢۵ استاندار را در یک سال اخیر تغییر دادیم یا جابه جا کردیم؛ ۵ استاندار باقى مانده که اگر به راه آخر یعنى تعویض برسیم قطعا تغییر خواهیم داد.

در حال تکمیل…