رییس کمیسیون بهداشت بیان کرد: بنده فقط توجه خبرنگاران را به رعایت مسائل حقوقی جلب کردم.

به گزارش پایان نیوز، نوبخت رییس کمیسیون بهداشت در پاسخ به جوسازی اخیر مبنی بر تصمیم هیات رسیدگی به پرونده پزشکی کیارستمی برای نبش قبر مرحوم بیان کرد: من در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص امکان بروز قصور پزشکی، مسائل حقوقی را بیان کردم این بیان بنده نشان از تصمیم هیئت مربوطه ندارد.

وی ادامه داد: منظور من جلب توجه خبرنگاران به رعایت مسائل  قانونی در موارد مبهم است و نبش قبر کیارستمی از تصمیمات هیئت رسیدگی به پرونده نیست.

نوبخت افزود: چه اکنون که در مجلس هستم و چه ۵ سالی که در نظام پزشکی فعال بودم اگر این سؤال از من پرسیده می‌شد همین پاسخ را می‌دادم. برای صدور جواز دفن از خانواده مرحوم تأییدیه می‌گیرند و سپس پزشکی قانونی یا پزشک مربوطه جواز دفن را صادر می‌کند.

رییس کمیسیون بهداشت بیان کرد: اگر ابهامی در صدور جواز دفن وجود داشته باشد جنازه به پزشکی قانونی رفته و بررسی‌های لازم برای رفع ابهام مجامع عمومی و دادگستری انجام می‌شود بر همین اساس پزشکی قانونی موظف به پاسخگویی به هر  گونه سؤال می‌باشد اما اگر بررسی‌ها پاسخگوی ابهامات نباشد نبش قبر انجام می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ وی یادآور شد: بیانات من در این خصوص به معنای انجام شدن نبش قبر و یا تصمیم هیئت رسیدگی به انجام این اقدام نیست./

انتهای پیام/