قاتل فراری که از ۱۵ سال قبل به اتهام جنایت در پاساژ گلدیس تهران تحت تعقیب بود به خاطر درگیری در یک رستوران اوکراینی دستگیر شد.‌

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، رسیدگی به این پرونده از ۲۴ تیر سال ۸۳ با گزارش قتل پسر جوانی در پاساژ گلدیس فلکه دوم صادقیه آغاز شد.

مأموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان موضوع را به بازپرس کشیک قتل و تیم جنایی اعلام کردند. بررسی‌های اولیه حکایت از آن داشت که قربانی این جنایت به نام علی صاحب مغازه لباس فروشی رزمی کار و دارای مدال قهرمانی بود اما در جریان درگیری با چند جوان دیگر به قتل رسیده بود.

در تحقیقات یکی از شاهدان به تیم جنایی گفت: حدود ۱۲ ظهر علیرضا معروف به رضا اهورا که خودش در پاساژ مغازه عروسک فروشی داشت به بوتیک علی – مقتول- آمد و خواست تا لباسی را که دیروز از علی خریده بود به او برگرداند. سر همین مسأله بین آنها درگیری لفظی پیش آمد و علیرضا با عصبانیت مغازه را ترک کرد. یک ساعت بعد علیرضا به همراه دو نفر از دوستانش در حالی که هر سه قمه بدست داشتند وارد مغازه و با علی درگیر شدند. بعد از مجروح کردن علی و دوستش مردان قمه بدست بوتیک را ترک کردند. بعد هم از برج خارج شدند و یک تاکسی گرفتند. راننده که آنها را در آن وضعیت دید از سوار کردن آنها خودداری کرد اما راننده را هم با قمه زدند و با تاکسی فرار کردند.

با شناسایی هویت عاملان جنایت، تحقیقات برای دستگیری آنها ادامه یافت. بررسی‌ها نشان می‌داد که قاتل و دوهمدستش پس از این جنایت متواری شده‌اند.

فرار به آلمان

درحالی که هیچ رد و سرنخی از متهمان در دست نبود، بازپرس جنایی دستور ممنوع الخروج کردن متهمان و انتشار تصویر عامل اصلی این جنایت را در رسانه‌ها منتشر کرد.

تحقیقات در رابطه با شناسایی مخفیگاه متهمان ادامه داشت تا اینکه تیم جنایی سرنخ‌هایی بدست آورد که نشان می‌داد علیرضا پس از این جنایت مخفیانه از کشور خارج شده و به کشور آلمان رفته است.

بدین ترتیب مکاتبات با کشور آلمان برای دستگیری و استرداد متهم آغاز شد اما در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که علیرضا کشور آلمان را به مقصدی نامشخص ترک کرده است.

دستگیری در اوکراین

تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه متهم فراری ادامه داشت تا اینکه تیم جنایی از طریق پلیس بین‌الملل به اطلاعات جدیدی دست یافت. طبق اطلاعات بدست آمده علیرضا در کشور اوکراین به خاطر درگیری در یک رستوران بازداشت شده بود. باتوجه به این‌که مشخصات متهم دستگیر شده در سیستم پلیس ثبت شده بود، پلیس بین‌الملل از سرنوشت متهم فراری با خبر شده بود. با برملا شدن مخفیگاه علیرضا بازپرس جنایی طی مکاتباتی از اینترپل خواست تا علیرضا را از کشور اوکراین در اختیار پلیس ایران قرار دهند.

انتهای پیام/