رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری چهار سارق زورگیر موتورسوار با بیش از ۱۰۰ فقره زورگیری از افراد رهگذر خبر داد.

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در پی طرح شکایت با موضوع زورگیری در کلانتری ۱۹۰ مجیدیه، پرونده مقدماتی در این خصوص تشکیل و جهت ادامه رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: به صورت پیاده در حال عبور از خیابان رسالت بودم که دو موتور سوار به سمت من حمله ور شدند، یکی از آن‌ها من را با قمه مجروح و ضمن سرقت گوشی موبایلم سریعا متواری شدند که در این حین پلاک موتور آن‌ها در محل جای ماند.

سرهنگ نثاری در ادامه گفت: کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با شناسایی آخرین مالک موتورسیکلت به تحقیق از این شخص پرداختند.

مالک موتورسیکلت در اظهاراتش به کارآگاهان بیان کرد: دارای مغازه موتورسیکلت فروشی هستم و موتورسیکلت را به صورت قولنامه ای به یک زن جوان فروختم.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه خریدار موتورسیکلت زنی به نام لیلا است, گفت: کارآگاهان به محل سکونت این زن جوان در شرق تهران رفتند، این زن ۲۰ ساله در اظهارات اولیه منکر هرگونه خرید موتورسیکلت شد اما در ادامه‌ی تحقیقات و با ارائه مستندات از سوی کارآگاهان و مواجه حضوری با فروشنده موتورسیکلت اعتراف کرد که موتورسیکلت خریداری شده در اختیار پسر جوانی به نام رحمان که ۲۲ ساله است و از حدوده چند ماه پیش با او آشنا شده، قرار داده است.

لیلا در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از حدود چند ماه پیش و از طریق شبکه مجازی اینستاگرام با رحمان آشنا شدم، ابتدا تماس ما از طریق فضای مجازی بود اما پس از مدت کوتاهی و به پیشنهاد و اصرار رحمان با یکدیگر ملاقات کرده و از آن‌زمان به بعد آشنایی و دوستی مان بیشتر و بیشتر شد تا اینکه یک روز رحمان با پرداخت مقداری پول از من خواست تا برایش یک موتورسیکلت بخرم و من نیز به واسطه ی علاقه ای که به رحمان پیدا کردم، موتور را خریداری کرده و در اختیار او قرار دادم اما اطلاعی از انجام سرقت توسط رحمان ندارم.

سرهنگ نثاری تصریح کرد: با شناسایی محل سکونت رحمان در منطقه حکیمیه تهران، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی اقدام به دستگیری او کردند.

رحمان در اظهاراتش به پلیس عنوان کرد: که در مورخه ۹۷/۰۷/۰۵ (همان روز سرقت) پلاک موتورسیکلتش مفقود شده اما در ادامه ضمن اعتراف صریح به کتمان حقیقت بیان داشت که شب سرقت موتور سیکلتش را جهت انجام سرقت در اختیار سه نفر از دوستانش به نام های سینا، صالح و مراد قرار داده است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با شناسایی محل سکونت سینا در محله دولت آباد، پلیس جهت دستگیری وی اقدام کرد اما متهم با اطلاع از حضور کاراگاهان اقدام به فرار از طبقه پنجم ساختمان می کند که سرانجام دستگیر شد.

وی افزود: در ادامه با شناسایی مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده و طی یک عملیات ضربتی آن‌ها نیز دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

سرهنگ نثاری خاطرنشان کرد: متهمان ضمن اعتراف به سرقت، به بیش از ۱۰۰ فقره سرقت دیگر با همین شیوه اعتراف کردند که تاکنون تعدادی از شکات شناسایی و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی دعوت و متهمان اصلی پرونده را مورد شناسایی قرار دادند و تحقیقات جهت شناسایی سایر مالباختگان کماکان در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/