وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز کسی نمی تواند جایگاه ایران را در جهان نادیده بگیرد زیرا این جایگاه به قدری رفیع و توانمند است که دشمنان قدرت نادیده گرفتن آن را ندارند.

به گزارش پایان نیوز؛ محمود واعظی روز شنبه در آئین آغاز سال جدید تحصیلی در دبیرستان دخترانه مهدیه رجایی شهر کرج، افزود: در بسیاری از مسائل از نام ایران به عنوان راه حل اصلی نام برده می شود.
واعظی ادامه داد: در سفر اخیر رئیس جمهوری به نیویورک و در بازگشت به ایران این مهم را تایید کردند که همه کشورهای جهان برای حل مشکلات و ناامنی ها به دنبال راه حلی از سوی ایران هستنتد تا ببیند با چه راه کاری می توان ناامنی را به حداقل رساند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: امروز ایران عزیز است به خاطر اینکه مردمی فکور و رهبری هوشمند دارد که با همفکری و همدلی در برابر همه ناملایمات مقاومت و در راه رشد و تعالی کشور بدون نگاه به خارج از مرزهای ایران، حرکت می کنند.
وی بیان داشت: اگر در آینده بخواهیم کشوری داشته باشیم که اقتصادش خودکفا و جوانانی عالم با تلاش در راه دانش اندوزی داشته باشد، در قالب فعالیت های دانش بنیان این مهم صورت می گیرد.
این مسئول افزود: در ایران نوآوری، پیشرفت به خاطر توانمندی هایی است که جوانان ایرانی دارند و اگر امروز در نانو در جهان پیشتاز هستیم و جوانان در بخش های مختلف استعدادشان را به نمایش گذاشته اند، حاصل تلاش معلمان در مراکز آموزشی و دانشگاهی است که این تحول را به وجود آورده اند.
وی با تاکید بر اینکه ثروت در دنیای امروز علم و دانستن است که نیروی انسانی محوریت آن را برعهده دارد، اظهار داشت: در کشور ما ایران علم و دانش یک ارزش محسوب می شود، زیرا دین مبین اسلام همواره بر آن تاکید دارد و مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری نیز تلاش در این عرصه را یکی از نیاز های اصلی کشور می دانند.
به گفته وی، امام راحل، مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری ایران در دیدارهای مختلف با فعالان سنگر علم و دانش همواره عنوان کرده اند که امید ما به نسل جوان است زیرا این قشر بزرگترین سرمایه کشور را تشکیل می دهد.
واعظی خاطرنشان کرد: اگر امروز ملت ایران در دنیا و منطقه آبرو دارد به این علت است که این ملت فهیم هستند و در مقابل مشکلات مقاومت می کنند و در ۳۷سال انقلاب ثابت کرده اند که در راه اسلام و انقلاب هستند و بیداری اسلامی که در جهان صورت گرفته نیز حاکی از این رویکرد است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بیداری اسلامی و نهضت امام (ره) برای جهان اسلام میراث گرانبها است که شکل گرفته و برخلاف میل دشمنان که تلاش می کنند آن را خاموش کنند، خاموش شدنی نیست.
این مسئول بیان داشت:جرقه بیداری اسلامی توسط امام راحل در جهان زده شده و توسط مقام معظم رهبری تا کنون مورد حمایت قرار گرفته که همین عامل به یکی از ترس های دشمن از ایران تبدیل شده است.
وی تصریح کرد: اکنون در فضای مجازی نیاز به ایجاد تحولاتی داریم تا بتوانیم از این موقعیت مناسب هم به عنوان فرصت استفاده کنیم و هم از آثار مخرب آن که برای کشور یک تهدید محسوب می شود، پیشگیری کنیم.
وی گفت: دانش آموزان و دانشجویان در کنار توجه خانواده استفاده از فضای مجازی را مدیریت کنند و از این فضا برای اقدامات دانش اندوزی و اقدامات پژوهشی برای پاسخگویی به نیازهای کشور و رشد همه جانبه در بخش های آموزشی علمی، فرهنگی و غیره استفاده کنند.
**البزر نخستین استان هوشمند کشور
وی اظهار کرد: با تلاش استاندار البرز و توانمندی های خاصی که در البرز دیده می شود این استان در کشور به عنوان پایلوت هوشمند انتخاب می شود و اولین گام برای هوشمند سازی در البرز را در دبیرستان دخترانه مهدیه در ناحیه ۳ کرج آغاز کرده ایم که در صورت استفاده بهینه از این موقعیت و رشد فعالیت های علمی و پژوهشی در این آموزشگاه تلاش می کنیم تا همه مدارس استان به سیستم هوشمند مجهز شود.
به گزارش ایرنا؛ وی در ادامه به دانش آموزان توصیه کرد برای رشد و تعالی کشور و همدلی دانش آموزان به سئولات مطرح شده از سوی رئیس جمهوری در قالب پرسش مهر مشارکت کنند زیرا البرز همیشه در عرصه های علمی، پژوهشی ، فرهنگی ، ورزشی و اقتصادی حرف اول را در کشور می زند./

انتهای پیام