رئیس پلیس فتا استان یزد گفت: مادر شوهری که با کینه خود قصد برهم زدن آرامش عروس و پسر خود را با طرح شکایت صوری داشت توسط پلیس فتا استان یزد شناسایی شد.

به گزارش پایان تیتر، سرهنگ دوم مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا یزد در این خصوص اظهار داشت: در پی شکایت خانمی ۴۶ ساله مبنی بر اینکه  گوشی آیفون وی توسط شخصی ناشناس هک گردیده و کلیه اطلاعات خصوصی از جمله پیام ها، یادداشت ها و اطلاعات کارت های بانکی وی به سرقت رفته، لذا پرونده به طور ویژه  در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: در بررسی های انجام گرفته از گوشی شاکیه مشخص شد که اطلاعات مکانی، پیام ها، دفترچه یادداشت و مخاطبین تلفن همراه شاکی  به اشتراک گذاشته شده است .

این مقام انتظامی افزود: با هماهنگی مرجع قضایی متهمه که عروس خانواده بود به این پلیس احظار که وی مدعی شده خود مادر شوهرم دو سال پیش از من خواسته بود که گوشی وی را فعال نمایم، در روند بررسی پرونده مشخص شد که با توجه به خصومت شخصی و طرح شکایتی که قبلا بین مادر شوهر و عروس صورت گرفته و منجر به محکوم شدن مادر شوهر شده وی با طرح شکایت صوری قصد بر طرف نمودن خصومت خود را داشته است.

سرهنگ ابوطالبی گفت: شهروندان برای ساخت اپل ایدی حتما به افراد مورد اعتماد مراجعه و بعد از ساخت اپل آیدی که با ایمیل خودتان صورت می‌گیرد حتما تمامی رمزها و پاسخ سوالات امنیتی را از سازنده گرفته و سریعا اقدام به تغییر رمز و سایر مشخصات اپل آیدی ساخته شده کنند تا دسترسی سازنده را به اطلاعات شخصی گوشی محدود سازند.

سرهنگ ابوطالبی به کاربران به‌ویژه دارندگان محصولات اپل هشدار داد: گاهی افراد سودجو با ارسال پیام‌های اینترنتی با عنوان شرکت اپل به شماره تماس افرادی که گوشی آن‌ها مفقود یا سرقت شده، متأسفانه اطلاعات شماری از کاربران را به سرقت برده‌اند.

وی با تشریح این شیوه گفت: افراد سودجو با یک تله فیشینگ اقدام به ارسال یک پیامک جعلی و ارسال لینکی در پوشش جعلی شرکت اپل آی‌دی کرده و از مالکان محصولات اپل درخواست رمز و نام کاربری اپل آی‌دی و مکان مفقود یا سرقت گوشی را می‌کنند و پس از ارسال اطلاعات خواسته‌شده، به تمامی اطلاعات موجود در سیستم کاربر دسترسی پیدا می‌کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/