وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دفاع از جامعه پزشکی را به منزله حمایت از سلامت جامعه توصیف و بیان کرد: همه باید از این سرمایه ملی حراست کنیم.

به گزارش پایان نیوز؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی جمعه شب در مراسمی به مناسبت روز پزشک و داروساز در مشهد افزود: بخشی از گروههای مرجع جامعه را اساتید و پزشکان تشکیل می دهند که بی حرمتی به آنها نتیجه ای جز سلب اعتماد مردم ندارد.

وی ادامه داد: بر اساس نظر سنجیهای وزارت اطلاعات، صدا و سیما، سازمان ملی آمار و وزارت کشور پزشکان با وجود حاشیه های موجود در رتبه دوم و سوم اعتماد مردمی قرار دارند با این حال در رسانه ها کمتر از بطن مردم مورد توجه قرار می گیرند.

وزیر بهداشت همچنین به حادثه پنجشنبه گذشته در طبس به دلیل محبوس شدنش در آسانسور اشاره و بیان کرد: با وجود اینکه با پای خودم از آسانسور خارج شدم ولی شبکه های اجتماعی مطالب را به شکل دیگری منعکس کردند که بسیار هم مخاطب داشت ومتاسفانه گاهی آنتن در اختیار رسانه ها اجتماعی قرار می گیرد و از کاه کوه می سازند.

وی در ادامه پیرامون اعتبارات طرح تحول نظام سلامت هم گفت: از قاطبه نمایندگان مجلس تشکر می کنیم که به اصلاحیه بودجه رای مثبت دادند تا پرداخت ۸۰ هزار میلیارد ریال بدهی وزارت بهداشت به بیمه ها و بخش خصوصی میسرشود.

قاضی زاده افزود: در چارچوب طرح تحول نظام سلامت ۲۱ هزار تخت بیمارستانی در طول فعالیت دولت تدبیر و امید تحویل می شود در حالی که ظرف ۲۰ سال گذشته هر سال فقط هزار و ۸۰۰ تخت در کل کشور تحویل شده است.

وی به دستاوردهای دولت تدبیر و امید اشاره و بیان کرد: گاهی حافظه تاریخی ما ضعیف است و شرایط و روابطی را که قبلا سران قوا با هم داشتند به یاد نمی آوریم.

وزیر بهداشت ادامه داد: در این دولت سه قوه کاملا با هم در اصول کلی هماهنگ هستند و اگر این هماهنگی درموضوع مذاکرات هسته ای نبود امکان نداشت کار به نتیجه برسد وباعث شد با حمایت مقام معظم رهبری وهمراهی مجلس شورای اسلامی، شورای عالی امنیت ملی و شورای نگهبان یک شربزرگ از سر مردم رفع شود.

وی دستاوردهای برجام رایادآوری و بیان کرد: نگوئیم کاری نشده است، اگر مذاکرات به نتیجه نمی رسید هر شش ماه ۲۰۰ هزار بشکه از صادرات نفت ما کاسته می شد و امروز چگونه می خواستیم شکم مردم را سیر و کشور را اداره کنیم .

قاضی زاده به وضعیت بهداشت مواد غذایی در زمان تحریم اشاره و بیان کرد: مجبور بودند با سموم فوق العاده مضری که بخاطر تحریمها وارد کشور می شد گاهی تا ۵۰ برابر به محصولات سم بزنند ولی اکنون من اطلاع دقیق دارم که وزارت جهاد کشاورزی اصلاحات بسیاری در این زمینه انجام داده است.

وی افزود: قبل از برجام به دلیل تحریم بانکی کسی به ایران دارو نمی فروخت و از سویی نمی توانستیم آن را صادر کنیم اما هم اینک صادرات کشورمان دو برابر شده است، بنابراین باید نه برجام را بزرگ کنیم و از آن معجزه بسازیم و نه بگوئیم هیچ کاری نشده و چند قدم عقب نشسته ایم.

به گزارش ایرنا؛ مراسم گرامیداشت روز پزشک و داروساز به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان نظام پزشکی در این شهر برپا شد و در آن از پزشکان نمونه تقدیر شد./

انتهای پیام