دفاع مقدس قطعه ای فراموش نشدنی و بی نظیر در تاریخ ملت ایران است.

به گزارش پایان نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی(شانا)؛ بیژن زنگنه، وزیر نفت، امروز (دوشنبه، پنجم مهرماه) در بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس این وزارتخانه گفت: به نظر من ملت ایران یکبار دیگر متولد شد.

وزیر نفت با بیان این که ملت ایران در آن ایام هویت خود را نشان داد، افزود: آن ها تمدن، فرهنگ عمیق، ارتباط خود را با اسلام نشان دادند.

وی یادآور شد: در آن زمان، وحدت ملی برای دفاع از تمامیت ارضی کشور در بالاترین شکل خود بود و همه ایرانی ها برای دفاع از ایران تلاش کردند.

زنگنه با بیان این که یک توطئه بزرگ بر علیه جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و ایران شکل گرفته بود، تاکید کرد: ایرانی ها از جان خود مایه گذاشتند و این توطئه را با فداکاری، تقوی و دست خالی خنثی کردند.

وی با بیان این که در آن ایام هزینه هایی نیز خرج شد، تصریح کرد: این هزینه ها نسبت به آنچه که دیگران علیه ما خرج کردند بسیار ناچیز بود.

به گفته وزیر نفت، ملت بزرگ ایران و انقلابیون ما از جان خود مایه گذاشتند و سربلند بیرون آمدند.

وی با بیان این که جنگ تمام شد ولی جهاد دائمی است و هیچوقت تمام نمی شود، گفت: جهاد؛ حداکثر تلاش فداکارانه برای رسیدن به اهداف است و ما همچنان باید روحیه جهادی را که در دفاع مقدس داشتیم حفظ کنیم.

وزیر نفت تاکید کرد: آرزو دارم بار دیگر آن نگاه های پاک، دوست داشتنی و عاشقانه را که در جبهه های بود و هرچه به لحظه عملیات نزدیک می شدیم این رفتارهای خالصانه زیباتر می شد را دوباره ببینم.

وی با بیان این که برای بخشیدن جان، هیچکس نمی تواند ریا کند، اظهار کرد: آن زمان هیچکس ریا نمی کرد.

زنگنه ادامه داد: برای این که رشد کنیم، کشورمان توسعه یابد و ایران، عزیز باشد؛ به همان روحیه، فداکاری، خلوص، عشق و امیدها نیاز داریم.

وی با اشاره به ایام دفاع مقدس گفت: آن جا واقعا فضای عجیبی بود و شرایط بسیار دشواری را ما از سر گذراندیم.

وزیر نفت با بیان این که آنچه برای من مهم است، خلوص آدم ها بود، تاکید کرد: آن آدم ها ادعا نداشتند و ریاکاری نمی کردند.

به گفته زنگنه، این افراد نیامده بودند جبهه که بعدها دیگر مسائل خود را از طریق آن حل کنند؛ بلکه آنچه داشتند برای سربلندی آرمان هایی که به آن اعتقاد داشتند در طبق اخلاص گذاشتند./
پایان پیام