گودرزی گفت:روز دوشنبه با ادامه فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی برای مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب کشور بارش‌ پراکنده پیش بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پایان تیتر، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، با اشاره به اینکه امروز بارش ها بتدریج از نیمه غربی کشور کاسته می شود، اظهار کرد: روز دوشنبه با ادامه فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی برای مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب کشور و استان‌های ساحلی خزر بارش‌های پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی افزود: طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه با عبور امواج از جنوب کشور، بارش‌ها در جنوب، جنوب شرق و شرق کشور بویژه استان‌های واقع در سواحل غرب دریای عمان، خلیج فارس و جزایر جنوبی تقویت می‌شود به طوریکه در این مناطق رگبار‌های تند گاهی با وزش باد‌های نسبتا شدید خواهیم داشت.

گودرزی با اشاره به اینکه طی روز‌های سه شنبه تا پنج شنبه شدت و ضعف بارش‌های پراکنده در نیمه شرقی کشور ادامه دارد، بیان کرد: براین اساس برای جنوب کشور آبگرفتگی، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.


این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: بنابر نقشه‌های هواشناسی طی روز پنج شنبه بارش برف و باران برای شمال شرق پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه تا پایان هفته آب‌های جنوب کشور همچنان مواج و متلاطم است، افزود: براین اساس طی روز‌های شنبه و یکشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و روز‌های سه شنبه و چهارشنبه جنوب خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

به گفته گودرزی، طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه دمای نیمه غربی کشور و روز‌های سه شنبه و چهارشنبه نیمه شرقی کشور ۴ تا ۸ درجه کاهش خواهد یافت.

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران گفت: اوایل امشب بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در تهران خواهیم داشت که فردا پدیده غالب تهران وزش باد خواهد بود که بدین ترتیب هوای تهران پاک می‌شود، ضمن آنکه از فردا تا پایان هفته روند کاهش دما ۴ تا ۵ درجه ادامه دارد.

انتهای پیام/