نمایندگان در لایحه بودجه ۹۶ به دولت اجازه دادند نسبت به افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با دریافتی ماهانه کمتر از ۲ میلیون تومان اقدام کند.

به گزارش پایان نیوز ، نمایندگان مجلس در نشست علنی نوبت بعدظهر امروز (سه‌شنبه ۱۰ اسفند ماه) در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل‌‌کشور، بند ج و بندهای الحاقی یک و ۲ این لایحه را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.
به موجب مصوبه مجلس، به سازمان پزشکی قانونی کشور اجازه داده شد برای تأمین نیروی انسانی تخصصی مورد نیاز خود نسبت به جذب یکصد نفر پزشک عمومی و بیست نفر پزشک متخصص به صورت تعهد خدمت با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امر آموزش و در سقف اعتبارات خود اقدام نماید.
همچنین در بند الحاقی یک ماده واحده این لایحه، دولت مجاز شد اعتبار ردیف ۱۲۰-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره ۹ این قانون را برای افزایش و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح که دریافتی ماهانه آنها کمتر از ۲۰ میلیون ریال است، بر اساس آیین‌نامه اجرایی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاه‌های ذیربط تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.
طبق مصوبه محلس، در صورت مکفی نبودن اعتبار پیش‌بینی‌شده در ردیف مذکور، دولت منابع هدفمندی یارانه‌ها فقط از محل پرداخت یارانه نقدی به خانوارها نسبت به تأمین اعتبار اقدام نماید.
نمایندگان مجلس همچنین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح را مکلف کردند افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۶ بازنشستگان ذینفع ناشی از اجرای این حکم را از اول فروردین‌ماه ۱۳۹۶ اعمال نمایند.
همچنین به موجب بند الحاقی ۲- صندوق‌های «توسعه نوآوری و شکوفایی» و «کارآفرینی امید» به قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی، مصوب ۱۹/۴/۱۳۷۳ اضافه می‌شود.
انتهای پیام/