نماینده مردم همدان گفت: متأسفانه تصویب نامه دولت درباره افزایش حقوق ها برعکس مصوبه مجلس اجرا می‌شود.

به گزارش پایان تیتر، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در صحن علنی نوبت عصر امروز (سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه) طی تذکری گفت: در قانون بودجه سال ۹۸، دولت قصد داشت ۲۰ درصد به حقوق همه کارمندان اضافه کند، اما مجلس اعلام کرد افزایش حقوق همه کارمندان به میزان ۲۰ درصد ظلم است، زیرا کسی که ۲۰ میلیون می‌گیرد چهار میلیون به حقوقش اضافه می‌شود.

وی افزود: بالاخره مجلس مصوبه‌ای قانونی را تصویب کرد، اما متأسفانه تصویب نامه دولت برعکس مصوبه مجلس اجرا می‌شود؛ دولت بر اساس روندی که خودش اعتقاد دارد حقوق کسانی که یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان می‌گیرند را ۴۰۰ هزار تومان به علاوه ۳.۴ درصد اضافه کرده است و کسی که ۲۰ میلیون حقوق می‌گیرد، ۴۰۰ تومان به علاوه ۱۶ درصد اضافه می‌کند. یعنی ۶ درصد بالاتر از قانونی که ما مصوب کردیم به حقوق این افراد اضافه می‌کند.

حاجی بابایی تاکید کرد: دولت مصوبه مجلس را به صورت واژگون اجرایی می‌کند، طبق قانون اساسی مجلس موظف است ورود کند، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی به این موضوع ورود کردند، قانون مجلس قطعاً اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: از همه مهم‌تر کسانی که بین ۲.۵ تا ۴ میلیون حقوق می‌گیرند به جای اینکه ۲۰ درصد قبل را بدهند، ۱۸ درصد بدهند که این امر خلاف مصوبه مجلس است، تمام احکامی که صادر شده غیرقانونی است و دولت باید قانون را اجرایی کند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت،گفت: تصویب این قانون در مجلس برای این بود که فاصله بین حقوق‌ها کاهش یابد اما روشی که دولت اجرایی می‌کند خلاف هدفی است که مجلس از تصویب این قانون داشته است.

وی تاکید کرد: کمیسیون برنامه و بودجه این موضوع را بررسی کرده و گزارشی در این خصوص به هیئت رئیسه ارائه دهد.

انتهای پیام/